Wiceprzewodniczący Komisji Wyborczej agitował do głosowania? – Magna Masuria

Wiceprzewodniczący Komisji Wyborczej agitował do głosowania?

2

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednej z kętrzynskich Komisji Wyborczych, która znajduje się przy ul. Poznańskiej. Po alarmach głosujących osób skontaktowaliśmy się z urzędnikiem Teresą Dudzińską informując, że w Komisji Wyborczej przy ul. Poznańskiej dochodzi do agitacji wyborczej. Reakcja była natychmiastowa.

Powiadomiono od razu odpowiednie służby oraz Komisja Okręgowa nr 41 w Olsztynie. Wiceprzewodniczący od razu został odesłany do domu i wykreślony z Komisji Wyborczej. Dodatkowo z uzyskanych informacji dowiedzieliśmy się, że liczenie głosów będzie nadzorowane przez Komisarza Wyborczego z Olsztyna.

Lokalni działacze jednego z ugrupowań kandydata na Prezydenta RP od razu zadeklarowali, że jeżeli do wygranej przeciwnika w tym okręgu wyborczym to zostanie złożony protest o powtórzenie głosowania w tym miejscu.

Według Kodeksu Wyborczego agitacja wyborcza w czasie ciszy wyborczej jest traktowane jako wykroczenie i zagrożone jest karą grzywny. Sprawę agitacji wyjaśnia kętrzyńska policja.

2 thoughts on “Wiceprzewodniczący Komisji Wyborczej agitował do głosowania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *