Kolejne zmarnowane pieniądze przez Niedziółkę? – Magna Masuria

Kolejne zmarnowane pieniądze przez Niedziółkę?

9

Dotarła do nas lista gmin, które wykorzystały dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego na odnawialne źródła energii. Wśród gmin znajduje się Miasto Kętrzyn, które uzyskało wcześniej z jedną z najwyższych rekomendacji. Jednak środki wykorzystane przez miasto to zero złotych. Inne gminy dostawały od 1 miliona do prawie 4 milionów złotych. Nasuwa się pytanie, co poszło nie tak?

Z informacji, do których dotarliśmy wiemy, że dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego miało sięgać prawie 1,5 miliona złotych. Dlaczego tych środków nie wykorzystano? Burmistrz przez 12 miesięcy nie ogłosił przetargu na realizacje termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

Czy powodem jest zamknięcie w KOMEC-u działu zajmującego się OZE? Rozmawiając z byłymi pracownikami dowiedzieliśmy się, że montaż OZE miał świetlaną przyszłość. Spółka montowała fotowoltaikę w Kętrzynie i miejscowościach ościennych. Dofinansowanie stworzyłoby nowe miejsca pracy, ale burmistrz nie wykorzystał szansy, aby skorzystać z możliwości odnawialnych źródeł energii.

Niedziółka na jednej z sesji rady miasta pochwalił się jak zrobił oszczędności zwalniając pracowników i likwidując jeden z działów w KOMEC-u.

Fotowoltaika wykorzystuje energię słoneczną do wytworzenia prądu. Dzięki wykorzystaniu paneli słonecznych można zaoszczędzić spore pieniądze w budżecie miasta.

Dlaczego burmistrz Niedziółka nie ogłosił przetargu? Mamy kilka teorii:

Teoria 1. Projekt konkursu został złożony za czasów poprzednika więc uznał, że to co zrobił poprzedni burmistrz, należy odrzucić.

Teoria 2. Niedziółka nie wiedział o projekcie lub przegapił terminy projektu.

Teoria 3. Uznał, że fotowoltaika nie jest potrzebna dla Kętrzyna a energię trzeba wytwarzać za pomocą węgla, podobnie jak w kotłowni.

Która teoria według państwa jest najbardziej trafna?

źródło zdjecia: YouTube Urzędu Miasta w Kętrzynie

9 thoughts on “Kolejne zmarnowane pieniądze przez Niedziółkę?

 1. A czego Pan redaktor mógł się spodziewać dobrego ( tylko przegrane sprawy w Sądzie) po Niedziółce Ryszardzie?

 2. A tak przy okazji co z 200 mieszkaniami na ul. Poznańskiej ?taka feta przy podpisywaniu ! Co jak zwykle przy nim – szybciej się skończyło niż zaczęło ?

  1. wa , We wrzesniu 2018 podpisano umowe na dofinansowanie , było 12 miesięcy na ogłoszenie przetargu w celu wyłonienia wykonawcy zadania. Do września 2019 nie bylo ” niecodziennej sytuacji ” może to była nieudolność……

 3. A czego Pan redaktor sie spodziewał od Miedziółki Ryszarda biznesmena?
  Poza zwalnianiem ludzi z pracy, płacenia odszkodowań to chłop z Lesniewa tylko wozem konnym umie jeździć oczywiście w polu.

 4. Energia elektryczna z fotowoltaiki na dachu basenu w PCE na Poznańskiej ile było Och i Ach , zdjęcia na dachu a co na to Urząd Miasta ? rezygnuje z dotacji !

 5. Oficjalna Strona : Urząd Marszalkowski Województwa warmińsko-mazurskiego
  LISTA PROJEKTÓW WYBRANYCH DO DOFINANSOWANIA W RAMACH KONKURSU
  nr. RPWM . 04.01. OO-28-002/ 18 w ramach Osi priorytetowej 4 Efektywność energetyczna , Działanie 4 . 1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze żrodeł odnawialnych. Regionalnego Programu Operacyjnego
  Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *