Komendant W-MOSG mianowany na stopień generała Straży Granicznej – Magna Masuria

Komendant W-MOSG mianowany na stopień generała Straży Granicznej

2

Jak poinformowało dziś Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie trzem oficerom Straży Granicznej. Wśród nich znalazł się Komendant Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG Robert Inglot.

Komendant oficjalnie generalskie szlify otrzyma 15 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, podczas uroczystego spotkania z okazji obchodzonego dzień później Święta Straży Granicznej.

Płk SG Robert Inglot swoją przygodę z mundurem zaczął w 1991 roku w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Był min. komendantem posterunku SG w Medyce oraz komendantem największego na Podkarpaciu drogowego przejścia granicznego w Korczowej. Od 2017 roku pełni służbę na stanowisku komendanta Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.

Przypomnijmy, że Robert Inglot jest drugim generałem na stanowisku Komendanta W-MOSG. W 2014 roku nominację otrzymał Wojciech Skowronek, który służbę jako komendant oddziału pełnił w latach 2013 – 2015.

źródło: Gazeta w Kętrzynie

2 thoughts on “Komendant W-MOSG mianowany na stopień generała Straży Granicznej

  1. W Policji jest kobieta w stopniu generała, dobrze by świadczyło o Komendancie Głównym Straży Granicznej jak by Pani Iwona Łatunowicz została mianowana na stopień generałem SG. Dziękuje za ciężką służbę byłym żołnierzom WOP i funkcjonariuszom SG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *