Tragiczny pożar w Pręgowie – Magna Masuria

źródło zdjęcia: OSP Reszel

15 maja ok. godz. 4.00 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Pręgowie (gm. Kętrzyn). Przy przeszukaniu pogorzeliska strażacy znaleźli ciało ofiary.

– Otrzymaliśmy dosyć nieprecyzyjną informację na temat tego, co się pali. Osoba zgłaszająca poinformowała, że widzi z dużej odległości ogień i dużo dymu, ale nie była w stanie określić, co dokładnie się pali. Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce dwa zastępy JRG Kętrzyn w celu rozpoznania sytuacji. Po przybyciu na miejsce kierujący akcją ratowniczą ustalił, że pali się budynek mieszkalny – mówi kpt. Kamil Golon, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Dwukondygnacyjny budynek był podzielony na dwie części. Jedna z nich była w momencie pożaru niezamieszkana. W drugiej część mieszkał niepełnosprawny mężczyzna, który zdołał wydostać się na zewnątrz. – Niestety ze względu na jego niepełnosprawność kontakt z nim był utrudniony. Strażacy próbowali się dowiedzieć czy ktoś jeszcze jest w środku, ale taką informację otrzymali dopiero później od osoby postronnej – informuje strażak. – 69 – letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Kętrzynie z uwagi na inne, niezwiązane z pożarem dolegliwości – uzupełnia informację st. sierż. Anna Baluta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Niestety palący się dach zapadł się do środka, co znacznie utrudniło prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych i poszukiwania. – Dach, który się zawalił stworzył warstwę trudną do odgarnięcia. Po pewnym czasie niestety strażacy znaleźli zwęglone ciało – dodaje Golon

Przyczyny pożaru, wartość strat i szczegóły dotyczące ofiary nie są jeszcze znane. Na miejscu wciąż trwają działania z udziałem policji i prokuratora.

W akcji brało udział łącznie 21 strażaków, 6 zastępów z JRG Kętrzyn, OSP Karolewo, OSP Wilkowo, OSP Reszel, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

źródło: Gazeta w Kętrzynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *