Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG Robert Inglot otrzymał nominację na stopień generała brygady – Magna Masuria

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG Robert Inglot otrzymał nominację na stopień generała brygady

1

15 maja w Pałacu Prezydenckim z okazji Święta Straży Granicznej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, awansował na stopień generała brygady Straży Granicznej płk. SG Roberta Inglot, komendanta W-MOSG.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w trakcie uroczystości wręczył nominacje generalskie łącznie trzem oficerom Straży Granicznej.

– W swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda podziękował funkcjonariuszom za trud, poświęcenie i wzorową służbę. Podkreślił, że Straż Graniczna jest dobrze zorganizowana i zawsze ilekroć jest taka potrzeba staje na wysokości zadania. To dzięki Panów służbie możemy mówić, że wypełniamy wzorowo obowiązki jako państwa granicznego Unii Europejskiej, jak i państwa strefy Schengen. 

Generał brygady SG Robert Inglot służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1991 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał na wielu stanowiskach służbowych, począwszy od kontrolera w Bieszczadzkim OSG. W 2013 roku został powołany na stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Medyce, natomiast w 2015 roku został Komendantem PSG w Korczowej, obsługującej największe drogowe przejście graniczne na Podkarpaciu.

Gen. bryg. SG Robert Inglot od 25 lipca 2017 roku realizuje obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi (2016), Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę (2014), Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju (2010) i Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej (2019) oraz Odznaką Straży Granicznej (2013).

Komendant W-MOSG w 2019 roku został uhonorowany podczas święta Policji i Krajowej Administracji Skarbowej Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji oraz Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej”.

1 thought on “Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG Robert Inglot otrzymał nominację na stopień generała brygady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *