Komu przeszkadza prawda? – Magna Masuria

Gdy rozpoczynałem prowadzenie strony internetowej Info-Ketrzyn24.pl nie spodziewałem się, że spotka się ona z tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i z dużymi utrudnieniami ze strony władz miasta. Naszemu burmistrzowi przeszkadza prawda. Nasza władza lubi pochlebstwa i tępi prawdziwe informacje. Teraz doszły pomówienia i kłamstwa dotyczące spraw prywatnych.

Jeżeli kogoś interesuje to nazywa się Ryuuk

Dlatego opiszę jak wygląda mój zwykły dzień. Od kwietnia zeszłego roku opiekuję się mamą po ciężkim wypadku samochodowym. Wstaję rano, mycie, śniadanie, dokarmienie kota. Potem sprawdzam e-maile i Facebooka (jest możliwość kontaktu ze stroną info-Kętrzyn24.pl), a następnie siadam do pracy nad stroną internetową. Rozmawiam z ludźmi na portalu internetowym, lub osobiście z tymi, którzy zapukają do drzwi by porozmawiać ze mną o swoich sprawach.

Przed południem rozpoczynam domowy krótki trening pamięci mięśniowej, tak zwane interwały: bieg bokserski, wyciskanie hantli na czas, przysiady, pompki i inne ćwiczenia, które wzmacniają kondycję.

Archiwum prywatne

Po obiedzie idę na spacer. Wtedy też zachodzę do ludzi, którzy potrzebują pomocy. Niektórym starszym osobom pomagam zrobić zakupy, o czym przekonał się w ostatni weekend jeden z radnych kętrzyńskich, który zapytał: dlaczego tak dużo chleba pan kupuje?

Wieczorem robię przegląd lokalnych mediów. Jednak obserwacja hejterskich poczynań mediów opłacanych przez burmistrza to teraz zadanie dla socjologa lub psychiatry. Potem książka, film lub gra komputerowa. Pomówienia znoszę z pobłażaniem, bo nie mam powiązań rodzinno-politycznych. Pracy w Kętrzynie nie ma. Jeden z moich braci pracuje w Holandii, a pozostali są na przymusowych urlopach, bo w ich firmie nie ma teraz pracy.

45 thoughts on “Komu przeszkadza prawda?

 1. Wiadomo komu Pan przeszkadza. Kto nasłał na Pana mieszkanie Straż Miejską – który za tym stoi człowiek czy sami nie Wróbel?

 2. Dobrze, że opisał Pan swój normalny dzień. No cóż pracy nie ma dla wielu młodych ludzi, którzy nie mają dobrych relacji z ugrupowaniem burmistrza o czym mówił na sesji jeden z radnych. Dla Pana burmistrz nie utworzy wydziału,. czy nie awansuje na ważniejsze stanowisko. Taka praca zastrzeżona tylko dla członków i sympatyków AS. Dla zwykłych młodzieńców pozostaje praca na wyspach o czym Pan wspomniał na ostatnim posiedzeniu rady miasta. Proszę się nie przejmować i pamiętać, że jak adwersarz nie ma argumentów sięga do spraw prywatnych. Burmistrz Niedziółka jest dla nich wzorcem. Pozdrawiam

 3. Od zawsze wszystkim wiadomo, że pan Robert Majchrzak jest niezwykle interesowny, robi złe rzeczy, pisze podłe słowa, bo mu za nie płacą. Powiela kłamstwa o ludziach, którzy są niewygodni dla sponsorującej redaktora władzy. Od lat słyszymy, doświadczamy i pozwalamy ośmieszać osoby, zapominając o tym, że są to osobiste tragedie ludzi żyjących obok.
  Nie znam redaktora kętrzyn-info24 i nie obchodzi mnie czy ma pracę, nadwagę, tlenione włosy, cieszę się, że tworzy miejsce, gdzie może wypowiedzieć się ktoś, kto myśli inaczej niż redaktor Tygodnika kętrzyńskiego.
  Robercie, spójrz w lustro, zrób rachunek sumienia, popłać długi i żyj mniej pasożytniczo i przede wszystkim poczytaj, czym naprawdę jest dobre, obiektywne dziennikarstwo.

 4. No i jak Robercie M. ? Głupio ci? No i jak panie Niedziółka? głupio panu? Powinno być głupio, bo opłaca pan takiego miernego pismaka z pieniędzy publicznych i ani razu nie odniósł się pan krytycznie do tego co ten mierny pismak napisał obrażając ludzi. Wstyd. A te bajki o miejscach pracy, obwodnicy i inne niech pan między bajki włoży i czyta swojemu zastępcy każdego ranka. Jak pan coś zrobi, wtedy proszę się tym chwalić. Inaczej jest pan niewiarygodny

 5. Wiem jak to kolokwialnie zabrzmi, ale proszę to przetrzymać. Pan Majchrzak chyba stoi pod ścianą, żeby przytaczać argumenty dotyczące czyjegoś życia prywatnego. Poziom jego wypowiedzi odnośnie Pana osoby jest żenujący, nie wiem czy przytoczone słowa są prawdziwe czy też nie, to nie moja sprawa, jaki miały cel? Chyba taki, aby odwrócić uwagę od spraw istotnych, poprzez ośmieszenie Pana osoby chce zdegradować ideę referendum. Według mnie Pan paradoksalnie na tym zyskał. Pan Majchrzak niech popatrzy na swoje osobiste życie, o którym Pan nigdy w swych artykułach w taki sposób jak redaktor TK nie pisał. Tajemnicą poliszynela są Jego sprawy w sądzie, komornicze, wyłudzenia finansowe, przepisywanie majątku, czy sfingowany rozwód. Kętrzyn to mała, prowincjonalna mieścina.

 6. Rzadko wypowiadam się o osobach których nie znam osobiście, ale to co uprawia ten gbur, cynik i hipokryta z tygodnika, przechodzi już ludzkie pojęcie.
  Szczerze, do tej pory zastanawiałem się czy referendum ma sens, dziś już wiem, że ma. Nawet chociażby, żeby odsunąć od koryta tego zarozumiałego redaktorzynę.

 7. Pan Niedziółka przegrywał w sądach z ludźmi, których bezprawnie zwolnił. Pan Robert ani słowa. Pani Kamińska szkaluje swojego poprzednika, Pan Robert nagłaśnia, poszukuje resztek jedzenia na ubraniach pana Kozyry, dmie w róg, ubolewa nad podłością ludzi niewygodnych nowej władzy, modli się do świętej Marty, świętego Ryszarda i innych świętych sponsorujących. Przecież jest sumieniem Kętrzyna i okolicy, władcy przegrywają to zawsze niesprawiedliwe sądy, wójt Marta pije na umór, ale według Roberta jedynie moczy usteczka. Obiektywizm prowincjonalny w czystej postaci…

  1. Jak na umór skoro żyje ? Nie koloryzuj. Zadasz obiektywizmu od innych a sam jaki jesteś?

  2. Zdecydowanie potępiam tego rodzaju wypowiedzi. To są pomówienia i to jest podłe niezależnie czy dotyczy to byłego wójta Kozyry czy obecnej pani Kamińskiej. Jestem też zdecydowanym przeciwnikiem powierzania kluczowych stanowisk w gminie osobom z poza tej gminy. Uważam, że jest to swojego rodzaju wotum nieufności do własnych mieszkańców oraz swojego rodzaju selekcja negatywna.Czy w Kętrzynie nie było nikogo godnego do objęcia stanowiska zastępcy burmistrza czy prezesa spółki komunalnej? W mojej gminie to już jest jakieś przegięcie: skarbnik, prezes ZGK, dyrektor GOK. członkowie rady nadzorczej ZGK to mieszkańcy Korsz, Kętrzyna, Mrągowa, Giżycka i Olsztyna. Czym oni są związani z gminą Barciany, Chyba tylko stanowiskami czy funkcjami i wypłatami, nieprawdaż?

 8. A czy to prawda,że wójcina z Barcian tak rządziła w domu u redaktorzyny, że policja musiała interweniować? I czy to prawda, że wójcina, jeszcze chyba wtedy przed zaprzysiężeniem, krzyczała pijana, że ona jest wójtem? Zna ktoś sprawę?

 9. To chyba nie odgrzewa ne kotlety, b o nikt o tym nie mówił. Ale jak łysy pisze, że odgrzewane, to raczej chyba dla niego, bo to już było

 10. Oj zabolało redaktora. I gdzie ta Pańska rzetelność? Niewygodne komentarze nie są publikowane. A chciałem Pana sprawdzić i mi się udało. Długo jeszcze się Pan musi uczyć… oj długo

  1. Nic się Panu nie udało. I to Pana boli najbardziej. Jakoś nie widzę, by Pan Jędrzejczak umieszczał tutaj zdjęcie redaktora TK z pożółkłymi zębami (a mógłby) z tekstem o jego 'chamskich konfabulacjach’ … Pisze głównie o sobie o to jest jego moc… Nie musi się zniżać do poziomu co niektórych.

   1. Jak już się wypowiadasz, to sobie sprawdź. Jędrzejczak wystawiał zdjęcia redaktora i dostał odpowiedź. Może to nie jest do końca fajne, ale sam się o to prosił. Pokonany własną bronią.

    1. Na 'ty’ nie przechodziliśmy nigdy i nie zamierzam. A co do zdjęć i artykułow o Panu Jędrzejczaku to art. 216 kk. Szach mat… Chętnie też zagram.

  2. W tygodniku napisz coś na ciamcie, ty tępa miernoto. Tam to dopiero jest rzetelność. Powodzenia. Nie dziękuj 😉

 11. Biznesy,interesy,władza.Stare to jak świat.Tak to się kręci od lat.A cynik ma wynik.Dobranoc Państwu.

 12. Drodzy organizatorzy referendum, jeżeli chcecie by traktować Was poważnie, przestańcie pisać o sprawach drugorzędnych. Jeżeli chcecie abym Was poparł chcę wiedzieć następujące kwestie:
  – kogo będzie Waszym kandydatem na Burmistrza,
  – jaki macie program dla swojego kandydata.
  Piszę, bo jak na razie to co robicie, jest na zasadzie jak się zbierze podpisy to coś wymyślimy………. więc myślcie ale szybciej, bo część mieszkańców uzna Wasze działania za niepoważne.

 13. Panie Malecki rozpisuje się pan jakim to dobrym wojtem byl kozyra odpowiem tak samo jak pan kierownikiem słuzby rolnej za czasów PRL czyli pzpr i zsl , a resztę niech sbie pan przypomni.

 14. Panie Malecki rozpisuje się pan jak dobrym wojtem był kozyra odpowiem tak samo jak kierownikiem sluzby za czasów pzpr i zsl , reszte niech sobie pan przypomni.

 15. Komentując do powyzej to coś nowego na temat powiatowego moralizatora. Aczkolwiek zupelnie zgadzam się z panem maleckim co do zatrudniania ludzi z zewnątrz , jest to perfidny koniunkturalizm p.wojt, ,poniewaz trzy osoby z rodziny pracują spolce komunalnik a jedna urzedzie miasta byly zatrudniane przez poprzedniego burmistrza, trzeba bylo spłacić dlug wdzięcznosci, a moze przypadek.?

  1. A wobec kogo niby ten dług wdzięczności miałby być? Ci ludzie z rodziny Pani Wójt pracują od kilku do kilkunastu lat? Czyli powinna się odwdzięczyć Hecmanowi a nie Niedziolce. Kręcicie gownoburze. Zreszta nie pierwszy raz.

 16. Szanowny panie oserwatorze i czarku , dziękuję za wyjsnienia. Wyszło szydlo z worka, prawda szanowni panowie nie tylko powinna przeszkadzac, ale jest potrzebna.

 17. Panstwo komentatorzy zapomnielscie o kolejnej kwestii, a mianowicie o zatrudnieniu w Barcianach pani Wróbel powyzej jest napisane, ze może być to dlug wdzięcznosci ze strony p. Wojt , a tutaj mamy do czynienia nie zdzieraj z nowa wladza ? ! Szybko sie p. Wojt uczy oj … oby nie zadzizlal syndrom olsztyna , ostrody, kozlowa, ketrzyna , wtedy cala ukladanka sie przewróci i zostaną tylko wspomnienia.

 18. Można dyskutowac o tych zmianach czy ludzie z reszla ketrzyna, koorsz czy olsztyna powinni pracowac gminie barciany . Natomiast jedno jest chyba poza wszelką dyskusją p.wojta miala i ma suwerenne prawo do zmian , różnych roszad oraz dobierania sobie współpracowników. Co do gok , zgk gops zmiany kierownictwa byl wlasciwie od zaraz , myślę i nie jest tylko moje zdanie, ale ludzi którzy chcą aby sie pani powiodlo tym samym gminie barciany , radykalnie uporzadkuje sam urzad gminy .

  1. Pani wójt jest urzędnikiem z wyboru i ma dbać o mieszkańców gminy a nie „reszla ketrzyna, koorsz czy olsztyna”. Coś się wam zwolennicy dyktatury wójtowej pokręciło. Przypomnijcie sobie, co wam po domach obiecywała? Obiecała wam, że zatrudni żonę Wróbla, czy kogoś z Barcian? Tak, czy nie?Jak nie spełnia swoich obietnic to ją trzeba odwołać w referendum.

 19. Trafna diagnoza to dlug wdzięcznosci wobec pana hecmana , niezaleznie jakim stazem czlonkowe najblizszej rodziny sie legitymuja. Tak dla przypomnienia z jakiej druzyny sa pp.degorski i switaj ,.?

 20. Zastanawiające jest, czy nikogo nie razi sposób, w jaki czytelnicy i redaktor TK wypowiadają się na temat Pana Jędrzejczaka. Rozumiem konflikt, dyskusja, polemika, ale gnoju, knurze, pulpecie, alimenciarzu? Do czego doszliśmy? Gdzie poszanowanie drugiego człowieka?

 21. Robi bardzo duzo , można by więcej np uprzadkowac sprawę oddziałów przedszkolnych włączając je w strukturę szkół a nie prowadzić jako odrębny byt , zastanowic się nad likwidacją jednej bądź dwóch szkol , proszę spojrzeć na budżet ile srodkow nasza gmina przeznacza na ich utrzymanie, zważywszy na to ilość dzieci jest zatrwazajaco niska i z roku na rok maleje , klasy po 6 do 10 uczniów czasmi nieznacznie więcej . Utrzymwac cztery szkoly podstawowe jest zupelnie niie racjonalne .

  1. „Robi bardzo dużo”, zapachniało politycznym wiecem, czyli dokładnie co, konkretnie. Zbyt dużo takich charakterystyk, nieuzasadnionych, ogólnych, pochwalnych. U kobiety marne wykształcenie i marne doświadczenie zawodowe. Powinna myśleć i działać racjonalnie. Nie widać tego.

  2. Sprawa przedszkoli stawała na sesji w zeszłym roku ale radni odrzucili ta uchwale
   A co do likwidacji szkoły trzeba przeprowadzić szerokie konsultacje z rodzicami która szkole likwidować bo to będzie Winda lub Mołtajny a może obie

 22. Ja ufam, iz nasza pani wojt zmierzy sie z tym problemem w miarę szybko i sprawnie bo to jest czlowiek, ktory nie tylko mowi ale robi. Rzeczywiscie na taki stan rzeczy gminy barciany nie stać,

 23. Podzielam pogląd poziom i naracja która próbuje narzucić p. Majchrzak sięgają rynsztoka. Nie znam p. Jędrzejczaka jedno jest pewne jak każdemu człowiekowi nalezy się jemu szacunek . Jest taka maksyma zyciowa jak nie wiesz jak zachowac, zachowaj się przyzwoicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *