Koniec sezonu piłkarskiego w naszym regionie – Magna Masuria

7 maja br., odbyło się zebranie Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, gdzie ustalono, że rozgrywki IV-ligowe oraz klasy niższe zostaną zakończone. Dodatkowo drużyny będące na miejscu premiowanym awansem uzyskują awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nie będzie również spadków do niższych lig.

Zakończenie niższych lig piłkarskich spowodowane jest rozprzestrzenieniem się w ostatnich miesiącach pandemii COVID-19. Jak wiemy koronawirus wstrzymał rozgrywki piłkarskie prawie na całym świecie.

Poniżej przedstawiamy na jakich pozycjach uplasowały się nasze regionalne drużyny piłkarskie i kto może cieszyć się z awansu do wyższej ligi.

ForBET IV liga warmińsko-mazurska

źródło: WMZPN

Granica Kętrzyn jak i MKS Korsze kończą sezon w dolnej połowie tabeli. Piłkarze Granicy wypracowali w 17 spotkaniach 18 punktów lokując się na 10 miejscu, natomiast zawodnicy z Korsz po 16 kolejkach uzbierali 16 punktów zajmując 14 lokatę.

Klasa okręgowa

źródło: WMZPN

W lidze okręgowej pozostaje LUKS Wilczek Wilkowo oraz RKS Orlęta Rema Reszel. Piłkarze Wilczka uplasowali się na 9 miejscu i po 17 kolejkach uzbierali 22 punkty. Blisko awansu natomiast byli piłkarze z Reszla. Ulokowali się na trzecim miejscu z dorobkiem 34 punktów i mieli stratę do 1 miejsca 9 oczek. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie reszelskie Orły wypracują awans.

Klasa A

źródło: WMZPN

Do wyższej ligi z awansu na pewno mogą się cieszyć piłkarze Juranda Barciany, którzy fenomenalnie weszli w sezon i po 11 meczach odnieśli tylko jedną porażkę. Mamy nadzieję, ze forma zwyżkowa również dopisze im w podbojach ligi okręgowej.

Klasa B

źródło: WMZPN

W najniższej klasie w województwie Warmińsko-Mazurskim na 6 miejscu pozostaje SAS Szansa Reszel, która w ciągu 8 kolejek zdobyła 10 punktów. Trzymamy kciuki, aby zespół wrócił w przyszłym sezonie jeszcze lepiej przygotowany i wywalczył awans do A klasy.

1 thought on “Koniec sezonu piłkarskiego w naszym regionie

  1. Szkoda że nie można było dokonczyc
    sezonu2019/20r.,ale to są przyczyny niezależne od nas wszystkich.
    Zdrowie jest najwazniejsze i tego musimy się trzymać
    Sportowcy chcieliby rywalizować aczkolwiek jest to najzwyczajniej niemozliwe .
    Gratulacje dla „Juranda” Barciany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *