Funkcjonariusz SG uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy – Magna Masuria

Funkcjonariusz SG uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

0

Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Barcianach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że nie tylko znajduje się on pod wpływem alkoholu, ale samochód, którym się poruszał nie posiada aktualnych badań technicznych. Na dodatek kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do listopada 2022 roku.

Uwagę funkcjonariusza SG zwrócił mężczyzna, jeżdżący po jednej z miejscowości w gminie Barciany. Widząc, że kierowca samochodu osobowego Alfa Romeo nie panuje nad pojazdem i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusz natychmiast podjął decyzję o zatrzymaniu auta. Wybiegł z posesji, zatrzymał pojazd, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Następnie zatrzymał kierowcę i na miejsce zdarzenia wezwał Policję.

Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, wsiadł za kierownicę mając 2,3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W dodatku, jeździł bez aktualnych badań technicznych pojazdu oraz zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusz Straży Granicznej przekazał pijanego uczestnika ruchu kętrzyńskim policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *