Nie będzie programu „mieszkanie za remont” – Magna Masuria

Nie będzie programu „mieszkanie za remont”

19

Wojewoda uchylił zmiany w uchwale Rady Miasta z powodu faworyzowania lepiej zarabiających mieszkańców Kętrzyna

6 maja br., wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki uchylił zmiany w uchwale Rady Miejskiej w Ketrzynie podjęte na marcowej sesji Rady Miejskiej. Podjęte na niej zmiany miały uruchomić program „Mieszkanie za remont”. Niestety nawyki obecnej władzy sprawiły, że znowu ogłoszono wielki sukces i okrzyczano go w mediach sprzyjających władzy.

Wojewoda w rozstrzygnięciu nadzorczym uzasadnił, że przedstawione zmiany w uchwale naruszają ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Zdaniem wojewody zaproponowane przez burmistrza i zaakceptowane przez radnych zmiany w uchwale mogą faworyzować mieszkańców o lepszym stanie majątkowym.

Tymczasem w artykule 4 wymienionej wyżej ustawy, celem przepisów jest zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych gospodarstw domowych o niskich dochodach.

19 thoughts on “Nie będzie programu „mieszkanie za remont”

 1. A czego można było sie spodziewać po tej władzy?
  A czy nie Wróbel zrobił szum medialny z mieszkaniami ?

 2. Panie redaktorze, a co jest że brukowiec kętrzyński „Majchera” nic nie pisze o zadymie w KTBS?

 3. To jest prawdziwy skandal. Wróbel głosił wszem i wobec wielki szum. I co? Nic z tego. Dlaczego, ktoś zapyta. Dlatego, że miasto ma kiepską obsługę prawną. Amen.

 4. Tak to jest jak człowiek nie znający pracy w samorządzie zostaje wiceburmistrzem i myśli, że sztuczkami medialnymi zamydli oczy ludziom. Wychodzi brak doświadczenia i wiedzy samorządowej burmistrza i jego pomagiera. I niech w końcu przestaną bic pianę i ogłaszać złote góry, a poinformują jak coś osiągną. A co ze współpracą z Sanokiem? Są już jej efekty?

 5. Słabe to wszystko.Lipa.Dyzma by powiedział dymać do dymisji.Lepiej portalik załóżcie.Nowy w urzędzie.A w Ktbs Michalski w konflikcie z Solidarnością.Łamie prawa pracownicze .Co na to radny Zarecki i radny Rypina? Co Niedziółka? A co Prokuratura? A tak pięknie miało być…

  1. Łamiących prawo pracownicze i stosujących mobbing było także i za poprzednich rządów. Byłoby kogo wymieniać. Niech się cieszą że pokrzywdzeni nie chcieli rozgłosu robić w tym zaklamanym pierdolniku ale karma wraca.

 6. Za dużo Niedziółka przegrywa spraw , mam wątpliwości co do obsługi prawnej. Chociażby ostatnia sprawa tj. dot. uchylenia Uchwały Rady Miasta KĘTRZYN przez Wojewodę. ROZSTRZYGNIĘCIE NADZORCZE NR PN.4131.185.2020 WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO z dnia 4 maja 2020 r. cyt.” Zdaniem organu nadzoru, przedmiotowa uchwała została podjęta z rażącym naruszeniem prawa”

 7. Projekty uchwały Rady Miasta w Kętrzynie sprawdza pod kątem formalno-prawnym radca prawny Agnieszka Jakubowska. Takie są pieczątki na uchwałach w Bip. Ciekawe jakie wynagrodzenie za taką pracę bierze?

 8. Przewodnicząca rady nadzorczej w spółce. To bierze kasę i tu i tu pewnie. No ciekawe ile… Na Hecka gadali a sami kasę rzną na prawo i lewo. Audyt zlecić ale nie przez nich. Niezależny jakiś. Oni kochali audtyty z których nic nie wynikło. Ani tu ani w gminach sąsiadujących…

  1. Audyt to trzeba chyba w sprawie rzekomych najmowanych kubłow i śmieciarek w Barcianach? Niby podwykonawcy nie ma ale kasa leci z najmu? Ciekawe jak do tego doszło? Komu tu się opłaca A kto do tego dopłaca? A może sprawa podobna jest w innych gminach np.takze w gm. Kętrzyn?

 9. Zakonczyc współpracę z tym Wróblem, odwołać tego lewaka z Wydmin.
  Ustawili się on w Kętrzynie ona w Barcianach ot…cwaniaki .

 10. Wróbel nie jest żadnym lewakiem jak ktoś tam napisał.To młody rzutki ideowiec z pomysłami.Zresztą w Pis chyba nie lubi lewactwa?Czy lubi?

  1. Młody, rzutki ideowiec – trzy nieprawdy. Młody już nie, w średnim wieku. Rzutki -jeśli chodzi o rzucanie się na szkło – bardzo rzutki. Ideowiec – nie, zero idei, maksimum zysku. Ideowcy nie ustawiają swojej rodziny na stanowiskach, zleceniach w/lub przy samorządach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *