KORSZE: Pomogli rodzącej kobiecie w dotarciu do szpitala – Magna Masuria

KORSZE: Pomogli rodzącej kobiecie w dotarciu do szpitala

0

Policjant rozpoczynając kolejną służbę nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej przebieg, bo jak mawiają policjanci – każda służba jest inna. Tym razem przekonali się o tym policjanci z Komisariatu Policji w Korszach, którzy pomogli dotrzeć do szpitala rodzącej kobiecie.

Ta niecodzienna interwencja miała miejsce w czwartek (19.05.2022) około godz. 23:15 w Korszach na ul. Wojska Polskiego. Policjanci z patrolu – sierż. szt. Natalia Klimaszewska i st. sierż. Łukasz Pastuszczak – pełniąc służbę zauważyli kierowcę golfa, który z dużą prędkością jechał ulicami miasta. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział  zdenerwowany 23-latek, który poprosił funkcjonariuszy o pomoc w szybkim przejeździe do szpitala w Bartoszycach, gdyż w pojeździe znajdowała się jego narzeczona, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Z uwagi na potrzebę pilnego dotarcia do szpitala, policjanci podjęli decyzję o pilotażu pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Funkcjonariusze eskortowali golfa do granic powiatu, gdzie pilotaż przejęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Dzięki sprawnym działaniom mundurowych rodząca kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod fachową opiekę medyków, aby dziecko mogło przyjść na świat w bezpiecznych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *