KORSZE: Zatrzymany został 54-latek z zakazem sądowym i na podwójnym gazie – Magna Masuria

KORSZE: Zatrzymany został 54-latek z zakazem sądowym i na podwójnym gazie

0

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 54-letniego kierowcę, który prowadził pojazd będąc pod działaniem alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu ruchu drogowego kętrzyńskiej jednostki we wtorek (23.05.2023) kilka minut po godz. 20:00 w miejscowości Pomnik w gm. Korsze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Za kierownicą auta siedział 54-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Korsze miał prawie 0,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania osoby w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez kętrzyński sąd.

Teraz mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem. Natomiast za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego 54-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pomimo wielu apeli nadal odnotowujemy przypadki nietrzeźwych kierujących, którzy ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *