KRUKLANKI: Tragedia w miejscowości Grądy Kruklaneckie – Magna Masuria

KRUKLANKI: Tragedia w miejscowości Grądy Kruklaneckie

0

fot. PSP Giżycko

W późnych godzinach nocnych 18 lutego br., do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o wywróconym kajaku na jeziorze Kruklin w okolicach miejscowości Grądy Kruklaneckie. Ze wstępnych informacji strażacy dowiedzieli się o dwóch poszkodowanych osobach – jedna osoba wydostała się na brzeg i zawiadomiła służby, druga zaś nadal znajdowała się w wodzie.

Strażacy po dotarciu na miejsce potwierdzili zdarzenie oraz podjęto drugą osobę. Poszkodowanych przekazano służbom medycznym. Niestety pomimo udzielonej pomocy 38-letni mężczyzna zmarł. Był w stanie hipotermii, a jego stan z minuty na minutę pogarszał się.

Z ustaleń policjantów wynika, ze 33- i 38-latek wypłynęli około północy na jezioro kajakiem. W pewnym momencie stracili równowagę w kajaków, a obaj mężczyźni wpadli do wody. Udało im się wydostać na brzeg, lecz 38-letni mężczyzna będący w stanie hipotermii zmarł pomimo pomocy medycznej.

Policja ustaliła, że obaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli w stanie nietrzeźwości. Do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ciało 38-latka zostało zabezpieczone do sekcji. Obecnie policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *