KRUKLANKI: Włamali się do kościoła! Straty na 2,5 tys. zł! – Magna Masuria

KRUKLANKI: Włamali się do kościoła! Straty na 2,5 tys. zł!

0

fot. Wikipedia - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii i Panny w Kruklankach

Na łamach Onet.pl pojawił się artykuł dotyczący serii włamań do kościołów rzymskokatolickich na ternie Diecezji Ełckiej. Włamywacze weszli do kościołów w miejscowości Kruklanki, Orłowo oraz w Kociołku Szlacheckim (wieś na terenie pow. piskiego).

– Wszystkie włamania miały charakter rabunkowy, sprawcy szukali pieniędzy, nie doszło do znieważenia najświętszego sakramentu, nie zginęły przedmioty związane z kultem, kielichy, czy monstrancje – powiedział rzecznik prasowy i zarazem kanclerz kurii diecezjalnej w Ełku ks. dr Marcin Maczan dla portalu Onet.pl

Jak ustaliliśmy celem rabusi był kościół pw. Św. Kazimierza Królewicza w Orłowie oraz do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii i Panny w Kruklankach. Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek tj. 14-15 luty br. Złodzieje uszkodzili zamki w drzwiach, a następnie plądrowali świątynie w tym chcieli się dostać do tabernakulum.

W Kruklankach złodzieje próbowali siłowo otworzyć tabernakulum, ale im się to nie udało i jak podaje dla Onetu rzecznik prasowa giżyckiej policji:

– Z kościoła w Kruklankach ukradziono cztery skarbony z datkami wiernych, ksiądz oszacował straty na ok. 500 zł, zniszczoną blachę przy tabernakulum wycenił na 2 tys. zł.

Natomiast w kościele w Orłowie złodzieje nie ukradli niczego. Nie udało im się dostać do tabernakulum, a w kościele nie było żadnych skarbonek na datki wiernych. Do kościoła w Kociołku Szlacheckim włamano się w nocy z piątku na sobotę tj. 18-19 lutego br.

Jak podaje Onet.pl nie jest to pierwszy przypadek włamań do kościołów czy plebani na terenie diecezji ełckiej. Wcześniej podobna seria włamań miała miejsce m.in. w Bakałarzewie i miejscowości Bargłów. Policja na razie nie połączyła tych spraw ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *