GIŻYCKO: Radny z teorią o „uchwale kagańcowej” – Magna Masuria

GIŻYCKO: Radny z teorią o „uchwale kagańcowej”

1

Na najbliższej LVIII Sesji Rady Miasta Giżycko radni miejscy pochylą się nad Oświadczeniem Rady Miejskiej Giżycka w sprawie szpitala. Oświadczenie ma na celu odcięcie się całej Rady Miejskiej w Giżycku od wypowiedzi poszczególnych radnych w sprawie giżyckiego szpitala. Często te wypowiedzi nie mają poparcia w faktach i uderzają zarówno w pracowników szpitala jak i dobro samych pacjentów.

Niestety radny Paweł Andruszkiewicz uważa inaczej i stwierdza, że te oświadczenie w jego mniemaniu jest „uchwałą kagańcową”. Po jego wpisie na prowadzonym przez niego blogu można odnieść wrażenie braku wiedzy na temat czym jest uchwała, a oświadczenie oraz pokazuje brak czytania ze zrozumieniem. Tworząc cała teorię o zamknięciu ust radnym zapomina czym jest oświadczenie i zapomina, że nie musi się pod nim podpisywać, ani go popierać. Oświadczenie jest to rzeczywisty komunikat językowy wyrażający stanowisko, pogląd czy opinię autora (w tym przypadku organ stanowiący czyli Rada Miejska w Giżycku) i posiada konkretnego odbiorcę (w tym przypadku mieszkańcy Giżycka i podmioty związane ze szpitalem w Giżycku), a jej spajającym czynnikiem jest temat – ODCIĘCIE SIE OD WYPOWIEDZI POJEDYŃCZYCH RADNYCH na temat szpitala, gdzie niekiedy te wypowiedzi nie mają poparcia w faktach.

Ciekawostką może być fakt, że do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Giżycku wpłynęły pisma ze spółki Giżycka Ochrona Zdrowia czy Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych prostujące wypowiedzi „pewnych” radnych o funkcjonowaniu szpitala, a tym samym podjęcia odpowiednich kroków. Krokiem tym jest podjęcie Oświadczenia Rady Miejskiej w Giżycku, a tym samym odcięcie się od tych radnych, którzy podają nieprawdziwe informacje na temat szpitala, a co dalej idzie umożliwienie podjęcia procesowych kroków prawnych takich jak naruszenie dóbr osobistych czy zniesławienie.

Czy radny Andruszkiewicz rozumie teraz mechanizm działania wydania i podjęcia Oświadczenia? Czy zdejmie ze swojego bloga tekst o „uchwale kagańcowej”, która tym razem mocno razi w kompetencje Rady Miejskiej Giżycka i samych radnych? Czy radny rozróżnia pojęcia uchwała, a oświadczenie? O tym przekonamy się wkrótce oraz zachęcam do śledzenia najbliższej Sesji Rady Miasta Giżycko – relacja z sesji oczywiście na łamach portalu info-Giżycko24.pl

1 thought on “GIŻYCKO: Radny z teorią o „uchwale kagańcowej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *