Krzywe zwierciadło propagandy – Magna Masuria

Pomimo wyjaśnienia i sprostowania tzw. „komunikatu prasowego burmistrza” w naszym artykule “Komunikat prasowy, czy PRZEINACZENIE PRAWDY” propagandziści miejscy nie ustają w wysiłkach wykrzywiania rzeczywistości.  Pewien “faktopodobna” gazetka pokusiła się o propagowanie przeinaczenia i jeszcze przyszycia łatki naszemu portalowi.

Zamiast odpowiedzi przytoczę komentarz użytkownika o nicku nexux pod artykułem „Niedziółka przegrał w sądzie!” :

Boki zrywać: 
”Burmistrz Kętrzyna nie był stroną w procesie”,
ale:
“Burmistrz Miasta nie wyklucza złożenia kasacji od wyroku”.
Trochę to wewnętrznie sprzeczne – to jak to jest – burmistrz w końcu jest stroną, czy nie?? „

Więc jak to w końcu jest? Burmistrz, na początku komunikatu, nie jest stroną w procesie a na koniec komunikatu jest stroną?

Czy wy, panowie burmistrzowie, potraficie przeczytać ze zrozumieniem, to co sami napisaliście? Kto redagował ten komunikat? Jeśli burmistrz z pomocą swojego zastępcy, byłego dziennikarza i prezentera Macieja Wróbla, to mamy pytanie:

Panie Macieju! Czy pisanie takich tekstów będzie tematem pańskich warsztatów dziennikarskich? My piszemy o faktach a Pan, „komunikaty” w koło Panie Macieju? Jeśli tak, to „szkoda czasu i atłasu”. A przede wszystkim, szkoda młodzieży.

Wygląda na to, że „komunikat prasowy” był pisany na kolanie, bo zrobiony został niechlujnie. Wykrzywianie prawdy o przegranej sprawie w sądzie i pisanie bajek o kasacji nie zmieni tego, że odszkodowanie należy wypłacić. Pytanie, kto poniesie koszty odszkodowania, burmistrz czy mieszkańcy? Dlaczego, my mieszkańcy, mamy płacić za błędy burmistrza?

Zwracam się, do burmistrza Niedziółki a szczególnie do zastępcy burmistrza Wróbla, który jak sam pisze był prezenterem i dziennikarzem: Panowie! Możecie siebie ośmieszać ile chcecie. Wolno wam. Ale, w imieniu mieszkańców proszę, przestańcie ośmieszać miasto Kętrzyn.

5 thoughts on “Krzywe zwierciadło propagandy

 1. Takich cyrków to jeszcze nie widziałem. Panie Wróbel i Niedziółka co wy robicie ?
  Jak nie umiecie zarządzać miastem to do dymisji. W Kętrzynie są jeszcze osoby które mogą zastąpić was.

 2. Do Stanisława. Takich „cyrków” nie zobaczysz w innych miastach. Bo bardzo rzadko się zdarza, by człowiek nie rozumiejący samorządu i nie znający prawideł jego funkcjonowania mógł być burmistrzem.

 3. Jak urzędnik może twierdzić, że burmistrz nie jest stroną w procesie z dyrektorem KCK, gdy w statucie tej jednostki kultury jak byk stoi napisane:
  Statut Kętrzyńskie Centrum Kultury
  § 5 Nadzór nad KCK, związany z pełnieniem funkcji organizatora, sprawuje Burmistrz Miasta Kętrzyn.
  § 9 ust. 2 Dyrektora powołuje i odwołuje Burmistrz Miasta Kętrzyna, w trybie i na zasadach określonych w ustawie.
  Przecież to jest kompletne lekceważenie mieszkańców Kętrzyna, ale również ośmieszanie siebie, urzędu i burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *