„Targowisko próżności” – Magna Masuria

Było na bogato. Wynajęto salę kina ”Gwiazda” i znanego aktora. Transmisję „na żywo” prowadził zawodowy konferansjer, w błyskach migającego niebieskiego światła i zagłuszających jinglach muzyki używanej w spotach, prezentacjach i reklamach. Potem szwedzki stół i “zakrapiana część” imprezy. W taki sposób zwykli spółdzielcy sfinansowali, bez swojej wiedzy, „imprezkę dla wybrańców”.

Za pieniądze członków spółdzielni zarząd i rada nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej zafundowali „wybrańcom” jubileusz 60-lecia spółdzielni mieszkaniowej „Pionier”. Listę zaproszonych ustalił prezes Arkadiusz Książek. Ograniczył ja do grona wybranych przez siebie osób. Był burmistrz Niedziółka, który uchwalił, że zawinione przez Książka straty w KTBS, ponad 100 000 zł, poniosą mieszkańcy. Był starosta i przewodniczący rady powiatowej i miejskiej. Byli też inni „ważni”… Większość obecnych stanowili starzy działacze, w większości byli lub obecni członkowie jakiejś partii. I tylko zwykłych spółdzielców zabrakło.

Ile to wszystko kosztowało? Dużo, o wiele za dużo, zdaniem zwykłych członków spółdzielni. Tym bardziej, że Książek zadłuża spółdzielnię o kolejne 2 miliony zł i ciągle podwyższa czynsze. Spółdzielcy płacą więcej za mieszkanie około 500 zł rocznie, co zatwierdziła rada nadzorcza spółdzielni wybrana z „listy prezesa Książka”. Duże niepotrzebne koszty w spółdzielni i wysokie czynsze mocno denerwują zwykłych spółdzielców.

Co sądzicie o tych wydatkach? Napiszcie do nas a my to wyjaśnimy i opiszemy dla naszych czytelników.

5 thoughts on “„Targowisko próżności”

 1. Spółdzielczość, to według prezesa pomaganie; jedni drugim.
  Dlatego, biedni emeryci, mają pomagać swoimi pieniędzmi bogatym prezesom.
  Oni będą je wydawać, na co chcą.
  Co jak im zabraknie pieniędzy?
  Nie ma sprawy.
  Książek i jego rada nadzorca podwyższą spółdzielcom czynsze.

 2. Spółdzielcy powinni na najbliższym Walnym rozliczyć Książka Arkadiusz i główną księgową.
  A Ty emerycie płać czynsz za mieszkanie i płacz , chyba o to chodzi nowej radzie nadzorczej która powinna reprezentować interes spółdzielców i pilnować finansów spółdzielni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *