Uciekał przed policjantami, spowodował kolizję – był pijany – Magna Masuria

Uciekał przed policjantami, spowodował kolizję – był pijany

0

Policjanci z kętrzyńskiej drogówki po niebezpiecznym pościgu ulicami miasta zatrzymali 27-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek (13 września br.) policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na ulicy Szpitalnej w Kętrzynie zauważyli pojazd marki Opel Omega. Gdy mundurowi dali kierującemu sygnały do zatrzymania, ten zbagatelizował je, przyśpieszył i zaczął uciekać. 27-letni mieszkaniec Kętrzyna jadąc ulicami miasta doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Volkswagen Golf, lecz to go nie zatrzymało. Kontynuował ucieczkę. Po chwili na ulicy Kasztanowej kierujący porzucił pojazd i podjął ucieczkę pieszo. Mężczyzna nie zdołał umknął policjantom ruchu drogowego. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Wtedy też okazało się, co jest powodem takiego zachowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Kętrzyna już stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy też zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *