Kto kogo kryje? [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

Od dłuższego czasu do naszej redakcji dochodziły informacje dotyczące nieprawidłowości w Zarządzie Dróg Powiatowych. Postanowiliśmy zbadać sprawę, a zarazem podzielić się z państwem wstępnymi wynikami tego śledztwa. Niniejszy artykuł będzie jedynie wstępem do serii artykułów dotyczących nieprawidłowości, które pojawiają się w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie oraz Zarządzie Dróg Powiatowych.

Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy dowiadujemy się, że Michał Kochanowski wiedział o sprawie nieprawidłowości dostawy kruszywa do budowy dróg w grudniu 2018 roku. Wiedział o tym dużo wcześniej niż radny Adamowicz, który złożył interpelację na Sesji Rady Powiatu Kętrzyńskiego. Potwierdzają to bliscy współpracownicy starosty Powiatu Kętrzyńskiego, którzy w strachu przed utratą pracy chcą zachować anonimowość.

CAŁY ARTYKUŁ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK
SERDECZNIE ZAPRASZAM
Y

11 thoughts on “Kto kogo kryje? [ZAPOWIEDŹ]

 1. Od wielkie odkrycie.
  Niech redaktor bardziej rozejrzy się nie tylko w powiatowym zarzadzie ale też w Zarzadzie Dróg Wojewódzkich u pana Dyczkowskiego. Ta firma ma sie dobrze (czas sie przyjrzec) , opcje polityczne rządzące sie zmieniają a oni wytwale są nie do ruszenia.

 2. Dlatego też kwestionuję większość remontów dróg. Bardzo często po przebudowie spada ich funkcjonalność, a dobre rozwiązania zastępowane są gorszymi z punktu widzenia inżynierii ruchu. Przykładowo każda, powtarzam każda! wykonana na przestrzeni ostatnich 15 lat przebudowa ulicy w Kętrzynie, to zastępowanie dobrego rozwiązania – bublem. Przypominam ekscytację niekompetentnych osób ze świecznika w tym niezatapialnego za Hećmana viceburmisyrzo- wszechprezesa oraz radnej Baranieckiej w związku z budową nowych rond które okazały się zgodnie z prognozami osób bardziej zorientowanych w temacie – totalnymi bublami. To samo Plac Słowiański, Królowej Jadwigi, reorganizacja ruchu na Klonowej, Budowlana i wiele innych.

  Na marginesie opisanej przez Redakcję sprawy, chcę zwrócić uwagę, że starosta Kochanowski podobnie jek kilku wcześniejszych, absolutnie nie wywiązuje się ze swojego statutowego obowiązku względem dróg. Potwierdza to jego niekompetencję, a jeśli nie jest to wynikiem niekompetencji – co gorsza intencjonalne lekceważenie swoich statutowych obowiązków.

  1. Panie wszystkolepiejwiedzący M. Trzeba mieć wiele cierpliwości aby Pana wysłuchać bez irytacji. Nazywanie samego siepie „Panem” już jest wyrazem megalomanii. A Pana teksty jak to Pan doradzał Rypinie a on Pana szukał?. Nie wiem czy Pan nie zapomina o systematycznym zażywaniu pewnych środków farmakologicznych. Twierdzenie, że wszystkie modernizacje ulic w tym budowa rond to buble? Ronda, także te w Kętrzynie, przy ulicach jednokierunkowych to najlepsze rozwiązania. Ile było krytyki przy budowie ulicy Pileckiego. A teraz co? Okazuje się, że to świetne rozwiązanie. Jednak przyłączam sie do krytyki działalności ZDP. Wiecej na ten temat przy następnym artykule.

   1. Czy Pańska irytacja wynika może z faktu, że jest Pan urzędnikiem który przyklepał te buble? Jeśli chodzi o fakty które przytaczam, to może się Pan nie zgadzać z ich interpretacją, natomiast same fakty pozostają bezsporne.Rypina oszukał, a kętrzyńskie rozwiązania infrastrukturalne to buble. I proszę powstrzymać się od wycieczek personalnych gdy brakuje argumentów.

   2. Wreszcie jeszcze jedna osoba wskazała, aby człowiek kryjący się pod synonimem „Pan M” się opamiętal i zreflektowal .

    1. O cztym Pan piszesz?Jakie ukrywa? Czy na tym portalu panuje zwyczaj przedstawiania się z imienia i nazwiska?Używam niezmiennie tego samego nicka, nie piszę z komputera o anonimowym lub ukrytym IP. Argumentacja Wasza jest jak dla mnie z kapelusza. Jednemu się nie podoba nick, drugiemu coś tam. Kabaret. Robicie podchody jak do jeża. W czy jest problem? W tym że kwestionuję jakość lokalnej polityki? Że ignorantów lub ludzi którzy oszukują macie za współpracowników lub koalicjantów? Że poziom niekompetencji w samorządzie jest wysoki? To dobierajcie sobie ludzi przygotowanych merytorycznie a nie funkcjonariuszy partyjnych. Nic nie poradzę, że miasto w ostatnich 15 latach zostało upstrzone bublami infrastrukturalnymi pozostającym w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem, sztuką a często i przepisami. Jeśli uprawiacie wycieczki personalne lub obrażacie mnie za pisanie niewygodnej dla was prawdy, pokazujecie tylko jako osoby siedzące w lokalnej polityce jej poziom. Intrygi i hejt- w tym jesteście mam wrażenie mistrzami…

 3. Rafał się zadekowała w wydziale komunikacji i ma sie dobrze.
  Przed wyborami można wszsytko obiecać gorzej z realizacją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *