PODSUMOWANIE TYGODNIA: 14-20.09.2020 – Magna Masuria

Witamy ponownie w naszym cotygodniowym formacie “PODSUMOWANIE TYGODNIA”, w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach.

15 WRZEŚNIA dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci ś.p. Józefa Jabłońskiego, który znany jest dla wielu kętrzynian z odtworzenia wizerunku patrona Kętrzyna, Wojciecha Kętrzyńskiego. Więcej o tym wspaniałym człowieku mogą państwo przeczytać tutaj: „Zmarł Józef Jabłoński”

17 WRZEŚNIA w całej Polsce obchodziliśmy 81 rocznicę agresji ZSRR na Polskę, więcej o tym wydarzeniu mogą państwo przeczytać w artykule: Agresja ZSRR na Polskę – 81 rocznica

W tym samym dniu na hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego została zorganizowana VI edycja Paraolimpiady Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami tych zawodów był Warsztat Terapii Zajęciowej MSNRON w Kętrzynie.

18 WRZEŚNIA Kętrzyn dołączył się do międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata. Uczestnikami zbierania śmieci na terenie wokół kętrzyńskiego jeziorka oraz Parku Ekologicznego przy ul. Skłodowskiej byli pracownicy Urzędu Miasta w Kętrzynie.

Również dobre wieści dotarły do nas z Sokółki, gdzie 6 z 8 zawodników Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Kętrzyn zakwalifikowało się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, szczegóły w artykule: 8 zawodników z Kętrzyna zawalczy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

19 WRZEŚNIA w Gudnikach (gm. Korsze) uroczyście obchodzono 80 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 10 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Obie rocznice zostały przeniesione na 19 września z powodu pandemii koronawirusa. W uroczystościach brali udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego Powiatu Kętrzyńskiego, Gminy Korsze oraz przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

W tym samym dniu na hali MOSiR odbył się III turniej piłki siatkowej mężczyzn o memoriał Jerzego Polkowskeigo. Zwyciężyła drużyna UKS Centrum Augustów.

19-20 WRZEŚNIA odbyły się rozgrywki ligowe, o wynikach jak zawsze informujemy w naszym PIŁKARSKIM WEEKENDZIE, serdecznie zapraszamy.

Również serdecznie zapraszamy do sprawdzania pozostałych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *