Zmarł Józef Jabłoński – Magna Masuria

Dotarła do nas smutna wiadomość z Mrągowa. Nie żyje Józef Jabłoński – znany rysownik, którego prace były publikowane na łamach „Nowin Północnych”. Pan Józef na dobre wrył się w pamięć kętrzynian kiedy wcielił się w postać patrona miasta – Wojciecha Kętrzyńskiego.

Pan Józef dał się poznać jako wspaniały i ciepły człowiek, artysta, którego prace rysunkowe publikowane były w wielu gazetach i czasopismach regionalnych oraz ogólnopolskich.

Józef Jabłoński był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel plastyki w kętrzyńskich szkołach, a w 2004 roku przeprowadził się do Mrągowa. Działał również przy Kętrzyńskim Domu Kultury, był m.in. członkiem jury Wojewódzkich Przeglądów Nieprofesjonalnej Tkaniny Artystycznej. W wolnym czasie zajmował się pracą twórczą. Był uczestnikiem wielu plenerów, konkursów i wystaw zbiorowych na terenie kraju i za granicą, m.in. w Belgii, Holandii, Turcji, Niemczech, Włoszech, na Ukrainie, Tajwanie, Kubie.

Był współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, należał do Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej i Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmował się malarstwem, karykaturą portretową, rysunkiem satyrycznym, projektowaniem graficznym, reklamą. Jego prace rysunkowe publikowane były w wielu gazetach i czasopismach regionalnych oraz ogólnopolskich. Wiele jego prac znajduje się w zbiorach instytucji i osób prywatnych, m.in. Małgorzaty Niezabitowskiej.

Z wyrazami współczucia kierujemy się do Rodziny, Przyjaciół i Bliskich Pana Józefa. Łączymy się w bólu i przekazujemy słowa otuchy.

Msza święta w intencji zmarłego odbędzie 17 września o godz.10:00 w kościele św. Katarzyny w Kętrzynie. Pogrzeb na tutejszym cmentarzu komunalnym.

źródło: Nowiny Północne

2 thoughts on “Zmarł Józef Jabłoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *