6 maja 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

Lepiej się śmiać niż wysłuchać

Nie milkną echa minionej Sesji Rady Miasta Kętrzyn, gdzie doszło do kilku ważnych zdarzeń. Jedną z nich była prośba członków spółdzielni mieszkaniowej “Pionier” o interwencje lub wskazanie właściwego organu wykonawczego, który rozwiąże problemy jakie dręczą mieszkańców spółdzielni “Pionier”

Co zrobili radni PiS i AS razem z burmistrzami? Wyśmiali mieszkańców, nagminnie przerywali wypowiedź tłumacząc, że nie wiedzą o co chodzi? Czy nie mogli poczekać i wysłuchać prośby spółdzielców? Czy sprawa spółdzielni to nie sprawa miasta?

Każdy obywatel naszego miasta ma pełne oraz niezbywalne prawo przyjścia na sesję Rady Miasta i przedstawić swoją sprawę, powiedzieć co go boli i oczekiwać pomocy, a przynajmniej jakiejś reakcji.

Naszym obowiązkiem jest mieszkańca wysłuchać i jeżeli jest to kompetencja rady to podjąć działania, a jeżeli nie to wyraźnie wyjaśnić, kto jest właściwy do rozwiązania sprawy

komentuje jeden z radnych opozycji miasta

Oburzenie burmistrza i radnych koalicji rządzącej w mieście, że przyszli spółdzielcy i śmią zawracać im głowy sprawami spółdzielni “Pionier” jest nie do przyjęcia. Takie traktowanie mieszkańców miasta jest niestosowne i pokazuje jak władza oszukuje wyborców.

Wróćmy do deklaracji obecnych radnych PiS i AS z czasów kampanii wyborczej. Czy deklarowaliby, że sprawy spółdzielni ich nie obchodzą? To jest mistrzostwo hipokryzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *