Obchody 30-lecia pierwszych wolnych wyborów w Kętrzynie – Magna Masuria

Obchody 30-lecia pierwszych wolnych wyborów w Kętrzynie

0

O godzinie 12:00 przed Ratuszem Miejskim odbył się apel z okazji obchodów 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Na miejscu zameldowali się uczniowie szkół podstawowych i licealnych oraz grupy dzieci z różnych przedszkoli w naszym mieście.

Apel rozpoczął burmistrz miasta Ryszard Niedziółka, a po nim przemówił Maciej Wróbel. Pierwszy z burmistrzów próbował nakreślić rysy historyczne i przełom jaki dokonał się w demokratycznej Polsce, wiceburmistrz chcąc uderzyć w młodzieżowy slang powiedział, że dzięki wolnym wyborom mamy dostep do YouTube i Spotify.

Jak zareagowała młodzież na ten apel? Pytając ich o to czy cieszą się z przyjścia słyszałem odpowiedzi, że jest fajnie bo nie ma zajęć, że wcześniej skończą zajęcia, a zarazem narzekali, że było za gorąco na stanie na środku Palcu Wolności.

Największą atrakcja dla dzieci i młodzieży było wypuszczenie balonów w barwach naszego kraju. Po tym wszyscy rozeszli się do szkół i przedszkoli, a na pozostałych występach została znikoma publiczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *