LIDZBARK WARM.: Kapela Ludowa Furman Kraszewo w studiu nagrać z nowym utworem „Wianek ruciany” – Magna Masuria

LIDZBARK WARM.: Kapela Ludowa Furman Kraszewo w studiu nagrać z nowym utworem „Wianek ruciany”

0

Zespół Kapela Ludowa Furman Kraszewo wyrusza w niezwykłą muzyczną podróż! Ta lokalna grupa muzyczna z Gminy Lidzbark Warmiński przygotowuje się do nagrania swojego najnowszego utworu, „Wianek ruciany”, w profesjonalnym studiu nagrań. Ale to nie koniec fascynujących informacji.

Piosenka „Wianek ruciany” to jeden z wielu autorskich utworów, które powstały w ramach projektu „Rozśpiewana Gmina Lidzbark Warmiński – muzyka prosto z serca”. Ten projekt jest częścią inicjatywy „Działaj Lokalnie”, wspieranej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Warto zaznaczyć, że w ramach tego projektu Gminne Centrum Kultury w Pilniku otrzymało wsparcie finansowe. Całą inicjatywę zorganizowała grupa nieformalna o nazwie „Gram, bo kocham”, a także wziął w niej udział Urząd Gminy Lidzbark Warmiński jako partner.

Co jeszcze jest niezwykłego w tym przedsięwzięciu? Piosenka „Wianek ruciany” to tylko jeden z wielu utworów, które zostaną umieszczone na specjalnej płycie promującej twórczość trzech zespołów muzycznych działających przy Gminnym Centrum Kultury w Pilniku. Oprócz Kapeli Ludowej Furman Kraszewo, na płycie znajdziemy także utwory Kapeli Ludowej Rogóżanie oraz Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Lidzbark Warmiński.

To prawdziwe święto lokalnej muzyki i kultury, której czujemy się zaszczyceni, że możemy być częścią. Muzyka prosto z serca, tworzona przez utalentowane zespoły muzyczne z naszej gminy, z pewnością będzie nie tylko zachwycać, ale także inspirować innych artystów. Bądźmy gotowi na tę wyjątkową płytę i wspierajmy naszych lokalnych artystów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *