LIDZBARK WARM.: Koncert Liryki Wokalnej w Oranżerii Kultury – Magna Masuria

fot. Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim

W niedziele wieczorem [17.09.2023] Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zamieniła się w arenę magicznych dźwięków i niesamowitego talentu, gdy odbył się koncert LIRYKA WOKALNA. Wydarzenie to przyciągnęło komplet publiczności, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę poziom artystyczny prezentowany przez uczestniczących artystów.

Na scenie Oranżerii Kultury wystąpili artyści, którzy reprezentują najwyższy poziom zarówno w dziedzinie śpiewu, jak i gry instrumentalnej. To właśnie oni są odpowiedzialni za kształcenie młodych talentów na Międzynarodowym Warmińsko-Mazurskim Mistrzowskim Kursie Wokalnym, którego IV edycja odbywa się obecnie w Lidzbarku Warmińskim.

Jednym z głównych bohaterów wieczoru był Zdzisław Madej, tenor o niezwykłym talencie, który wzruszył publiczność wykonując cykl pieśni do słów Henryka Heinego, zatytułowany „Miłość poety” Roberta Schumana. Niezwykłym przeżyciem był również występ Hanny Zajaczkiewicz, sopranistki, która wykonała cykl pieśni do słów morawskiej poezji ludowej Klementa Slavicky’ego, a także pięć pieśni na głos i fortepian Kazimierza Wiłkomirskiego, do słów takich mistrzów jak Adam Mickiewicz i Maria Konopnicka, oraz Pieśni z op. 7 Wiktora Kosenki.

To jednak nie tylko wokaliści zachwycali publiczność, ale także utalentowane pianistki – Zofia Antes i Katarzyna Neugebauer. Cały koncert prowadziła utalentowana Olga Tsymbaluk.

Wirtuozerskie wykonania artystów wywołały burzę emocji wśród słuchaczy, którzy nagrodzili ich owacjami na stojąco. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji cieszyć się tym wyjątkowym talentem, istnieje kolejna okazja. Finałowy koncert Uczestników Kursu odbędzie się we czwartek, 21 września o godzinie 18:00. To wydarzenie z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia i jest serdecznie zapraszane wszystkich miłośników sztuki wokalnej i instrumentalnej. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *