LIDZBARK WARM.: Podsumowanie drogowego weekendu w powiecie lidzbarskim – Magna Masuria

LIDZBARK WARM.: Podsumowanie drogowego weekendu w powiecie lidzbarskim

0

Miniony weekend policjanci uznają za bezpieczny, choć nie obyło się bez nieodpowiedzialnych kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzali realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg w naszym powiecie.

W piątek (15.09.2023 r.) w Lidzbarku Warmińskim na ul. Olsztyńskiej policjanci z lidzbarskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego lidzbarczanina, który kierował osobą Kią. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 46-latka, a pojazd, którym jechał przekazali trzeźwej osobie wskazanej. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (16.09.2023 r.) przed godziną 13:00 w Samolubiu policjanci kontrolowali 57-letniego rowerzystę. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Rower, którym jechał mieszkaniec Gminy Kiwity został przekazany trzeźwej osobie wskazanej, a mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1000 zł.

W niedzielę (17.09.2023 r.) chwilę po godzinie 19:00 w Ornecie na ul. Elbląskiej policjanci ogniwa ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim dokonali pomiaru prędkości jaką poruszał się 19-letni kierujący osobowym Mercedesem. Pomiar ten wskazał prędkość 105 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Kierujący, mieszkaniec Gminy Jeziorany, został zatrzymany do kontroli drogowej, która zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1500 zł, na koncie młodego kierowcy wylądowało również 13 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *