LIDZBARK WARM.: Policjanci spotkali się z dzieciakami z Lidzbarka i Ornety – Magna Masuria

LIDZBARK WARM.: Policjanci spotkali się z dzieciakami z Lidzbarka i Ornety

0

Od początku września lidzbarscy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonie szkół. Przez cały wrzesień odwiedzają uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych na terenie powiatu lidzbarskiego. Spotkania mają na celu szerzenie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Lidzbarscy policjanci od początku września biorą udział w działaniach prewencyjnych pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas organizowanych spotkań przypominają i omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzą jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są najmłodsi pokonujący codzienną drogę do szkoły i w powrotnej drodze do domu.

W poniedziałek (25.09.2023 r.) oraz wtorek (26.09.2023 r.) lidzbarscy policjanci odwiedzili kolejne placówki oświatowo – wychowawcze tj. Szkołę Podstawową nr 1 w Lidzbarku Warmińskim, Szkołę Podstawową w Kiwitach oraz Przedszkole nr 2 w Ornecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *