REGION: Nożownik spod olsztyńskiej galerii trafił do aresztu – Magna Masuria

REGION: Nożownik spod olsztyńskiej galerii trafił do aresztu

0

obrazek poglądowy

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 września 2023 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Michała G. podejrzanego między innymi o usiłowanie zabójstwa z użyciem noża.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Michała G. podejrzanego o zranienie nożem dwóch nastolatków.

Do zdarzenia tego miało dojść w godzinach wieczornych 25 września 2023 r. w okolicach jednej z galerii handlowych w Olsztynie. W związku z tym zdarzeniem prokurator przedstawił Michałowi G. zarzuty między innymi usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym młodszego z pokrzywdzonych nastolatków poprzez ugodzenie go nożem, w tym w jamę brzuszną, powodując ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego.

Michał G. miał także ugodzić nożem w rękę starszego z pokrzywdzonych nastolatków. W wyniku tego spowodował u małoletniego obrażenia, które naruszyły prawidłowe czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

Michałowi G. zarzucono również posiadanie środków odurzających, a także znieważenie policjantów oraz stosowanie wobec nich gróźb i przemocy w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej związanej z zatrzymaniem podejrzanego.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 września 2023 r. uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Michała G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd Rejonowy, nie przesądzając kwestii przyszłej odpowiedzialności karnej podejrzanego, uznał, że  zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, że Michał G. dopuścił się popełnienia zarzucanego mu czynu. Zdaniem sądu, z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę pozbawienia wolności, zachodzi realna obawa, że Michał G. przebywając na wolności może w bezprawny sposób utrudniać dalszy tok postępowania w tej sprawie, w szczególności poprzez wywieranie wpływu na świadków. W ocenie Sądu, istnieje także uzasadniona obawa, że podejrzany może popełnić ponownie przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *