KĘTRZYN: Przedszkolaki odwiedzili kętrzyńską komendę policji – Magna Masuria

KĘTRZYN: Przedszkolaki odwiedzili kętrzyńską komendę policji

0

Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie kolejny już raz otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych. Dzieci odwiedziły policjantów w ramach działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”. Funkcjonariusze opowiadali na czym polega ich praca, prezentowali sprzęt, jakim dysponują, a na koniec przypominali zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami.

Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie opanowały biedronki i żuczki!!!! Spokojnie to przedszkolaki! Naszą jednostkę często odwiedzają dzieci ze szkół i przedszkoli. Zawsze są mile widziane. Tym razem w ramach programu prewencyjnego pod nazwą „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji” kętrzyńską komendę odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ketrzynie.

Podczas wycieczki dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów. Miały okazję zwiedzenia „serca komendy” tj., stanowiska kierowania. Tam maluchy przyjrzały się pracy oficera dyżurnego, posłuchały korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami będącymi na służbie, a dzięki policyjnemu monitoringowi, zobaczyły niektóre ulice w mieście. Przy okazji przypomniano numery alarmowe, na które dzwoni się w przypadku konieczności wezwania pomocy.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób zabezpiecza się ślady, po co robi się zdjęcia na miejscu zdarzenia. Wizyta dzieci w komendzie była dla policjantów nie tylko okazją do zaprezentowania swojej pracy, ale przede wszystkim okazją, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale także podczas codziennych zabaw w domu i na podwórku.

Z kolei na policyjnym parkingu dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu oraz motocykla gdzie przez chwilę poczuli się jak prawdziwi policjanci.

Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *