LIDZBARK WARMIŃSKI: Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu – policja apeluje! – Magna Masuria

LIDZBARK WARMIŃSKI: Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu – policja apeluje!

0

Pomimo apeli i ostrzeżeń nadal zdarzają się kierowcy, którzy postanawiają wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że kierujący, w którego organizmie krążą promile stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Dzięki pracy policjantów w powiecie lidzbarskim w trakcie minionego weekendu wyeliminowanych z ruchu zostało 4 nieodpowiedzialnych kierujących.

W sobotę (11.11.2023 r.) w Ornecie na ul. Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego Audi. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych, miał za to niesprawne podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny osobowego Audi. Za wykroczenie kierowania pojazdem bez aktualnych badań technicznych 28-latek został ukarany mandatem w wysokości 100 zł, natomiast za brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej policjanci zastosowali wobec mężczyzny pouczenie. Policjanci przekazali samochód, którym jechał 28-latek trzeźwej osobie wskazanej. Kierujący odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Również w sobotę w Lidzbarku Warmińskim na ul. Żytniej policjanci kontrolowali 21-letniego kierującego osobowym Fordem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,28 promila alkoholu w jego organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, natomiast samochód, którym kierował mundurowi przekazali trzeźwej osobie wskazanej. 21-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

W niedzielę (12.11.2023 r.) o godzinie 11:00 w Miłogórzu policjanci kontrolowali jadącego drogą krajową nr 51 rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 49-latka wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Rower, którym jechał mężczyzna przekazano trzeźwej osobie wskazanej. Ta przejażdżka kosztowała 49-latka 1000 zł, ponieważ mandatem właśnie w takiej wysokości został on ukarany.

Tego samego dnia w Ornecie na ul. Żelaznej policjanci kontrolowali 50-letniego kierującego Mercedesem, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a pojazd, którym jechał przekazali trzeźwej osobie wskazanej. Kierujący odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *