LIDZBARK WARMIŃSKI: Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców – Magna Masuria

LIDZBARK WARMIŃSKI: Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców

0

Przypominamy o zagrożeniu jakie stanowią osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec nieodpowiedzialnych kierujących.

W sobotę (07.10.2023 r.) w Lidzbarku Warmińskim na ul. Spółdzielców policjanci kontrolowali 40-letniego kierującego osobowym Renault. Badanie stanu trzeźwości lidzbarczanina wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 40-latka, a pojazd, którym jechał przekazali trzeźwej osobie wskazanej. Mężczyzna odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (08.10.2023 r.) w Ornecie na ul. Dąbrowskiego orneccy policjanci zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Kontrola drogowa 51-latka okazała się potwierdzić przypuszczenia policjantów. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,14 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Ornety został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 zł, a rower, którym jechał mundurowi przekazali trzeźwej osobie wskazanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *