LIDZBARK WARMIŃSKI: Seria potrąceń na pasach… – Magna Masuria

LIDZBARK WARMIŃSKI: Seria potrąceń na pasach…

0

W czwartek (12.10.2023 r.) w Lidzbarku Warmińskim doszło do trzech potrąceń na przejściach dla pieszych. W dwóch przypadkach uczestnikami zdarzeń były dzieci na rowerach.

Około godziny 6:10 na ul. Bartoszyckiej doszło do potrącenia pieszej, przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 69-letni bartoszyczanin, kierujący osobową toyotą potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście 69-latnią mieszkankę Lidzbarka Warmińskiego. Kobieta została przetransportowana do placówki medycznej. Kierujący osobówką był trzeźwy.

Kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym policjanci otrzymali około godziny 7:30. Jak wstępnie ustalili mundurowi 36-letnia mieszkanka Gminy Lidzbark Warmiński kierując osobową toyotą, wyjeżdżając z ul. Akacjowej na ul. Orła Białego potrąciła wjeżdżającego rowerem na oznakowane przejście dla pieszych 13-latka. Chłopiec został przewieziony do szpitala przez załogę ratownictwa medycznego. Kobieta była trzeźwa.

Tuż przed godziną 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych na ul. Wiejskiej. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że 42-letni kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą potrącił przejeżdżającego rowerem przez oznakowane przejście dla pieszych 7-letniego chłopca. Dziecko zostało przetransportowane do placówki medycznej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu wszystkich zdarzeń drogowych pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, którą powinni zachować nie tylko kierujący pojazdami, ale również sami piesi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *