Likwidują zakładową „Solidarność”? – Magna Masuria

Likwidują zakładową „Solidarność”?

42

Ciekawe informacje przekazali nam dzisiaj nasi czytelnicy, miedzy innymi mieszkańcy budynków zarządzanych przez Kętrzyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W czwartek 19 grudnia, do Burmistrza Miasta w Kętrzynie przyjechał Józef Dziki, Przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”. W spotkaniu z Ryszardem Niedziółką uczestniczył też Władysław Zarecki, Przewodniczący Oddziału „Solidarności” w Kętrzynie. Tematem spotkania było podobno podejrzenie mobbingu pracowników, przez prezesa KTBS Andrzeja Michalskiego.

Józef Dziki
Przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”

Burmistrz Niedziółka obiecał, że zajmie się tą sprawą. Bezpośrednio, po spotkaniu do burmistrza przyjechał Andrzej Michalski. Jeszcze w tym samym dniu „za 5 trzecia”, przewodniczącej „Solidarności” w KTBS wręczono, podpisane przez Michalskiego, wypowiedzenie pracy i płacy na dotychczasowym stanowisku i zaproponowano jej niższe stanowisko i niższe wynagrodzenie. Burmistrz rzeczywiście dotrzymał słowa i zajął się sprawą jeszcze w tym samym dniu.

Pracownicy KTBS nie są bezbronni. Mają zakładową organizację związkową. Pisaliśmy o tym w artykule; Publikujemy informację ze strony NSZZ “Solidarność” Oddział Regionu Warmińsko – Mazurskiego w Kętrzynie umieszczonej na Facebooku”. Sprawy pracownicze trafią do sądu a pomoc prawników, specjalistów prawa pracy, zapewnił już Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”.

Informowaliśmy wcześniej, że: „poprzednia Zakładowa Solidarność w KTBS została rozwiązana, gdy prezesem był Arkadiusz Książek, główną księgową pani Aneta Nahorna a przewodniczącym rady nadzorczej Sławomir Piskorz. Dzisiaj wszyscy zarządzają w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Prywatnie, prezes KTBS, pan Andrzej Michalski, to ojciec głównej księgowej pani Anety Nahornej i „bliski znajomy” Książka.

Jak się dowiedzieliśmy 12 grudnia w przeddzień rocznicy stanu wojennego zakładowa „Solidarność” w spółdzielni mieszkaniowej podjęła uchwałę o zakończeniu działalności? Zdaniem długoletnich działaczy kętrzyńskiej „Solidarności” poprzednia zakładowa „Solidarność” w KTBS została zlikwidowana przy cichej akceptacji Książka i Nahornej. Jaki był ich udział w obecnej likwidacji zakładowej „Solidarności” w spółdzielni? Tego nie wiemy, lecz zapytamy.

PS. Andrzej Michalski to powołany kilka miesięcy wcześniej prezes KTBS. Wybrała go trzyosobowa rada nadzorcza powołana przez Niedziółkę a wszyscy członkowie tej rady to nieznane i obce osoby. To nie są mieszkańcy Kętrzyna. Michalski nie ma doświadczenia w zarządzaniu. Został wybrany po niewyjaśnionej do końca sprawie z datą przyjęcia przez niego oświadczenia majątkowego, zastępcy burmistrza Wróbla. Zastępca burmistrza Wróbel, do tej pory nie pokazał wyciągu z logowania swojego telefonu komórkowego. Nie udowodnił, że był w Kętrzynie w dniu, gdy Michalski podpisał przyjęcie oświadczenia majątkowego. Michalski kreuje się na działacza „Solidarności” w stanie wojennym. Jednak nikt ze znanych osób tego nie potwierdza. Kilka lat wcześniej Michalski spowodował rozłam w kętrzyńskim PiS. Od tej pory na uroczystości chodzi oddzielnie.

Aneta Nahorna to córka Andrzeja Michalskiego, wieloletnia dobra znajoma Arkadiusza Książka. Była w KTBS główną księgową a potem przeszła za Książkiem do spółdzielni mieszkaniowej, gdzie jest główną księgowa i członkiem zarządu.

Arkadiusz Książek obecnie prezes spółdzielni mieszkaniowej. Prokuratura po anonimowym doniesieniu, prowadzi dochodzenie w sprawie strat spowodowanych przez Książka w KTBS. Popierał on burmistrza Niedziółkę w ostatnich wyborach samorządowych. Burmistrz Niedziółka po wygraniu wyborów uchwalił wycofanie sprawy o straty z sądu. Straty, które spowodował Książek obciążyły teraz Spółkę KTBS.

źródło zdjęcia: Biuletyn Informacyjny Miasta Kętrzyn

42 thoughts on “Likwidują zakładową „Solidarność”?

 1. Jak patrzę na to zdjęcie powyżej i widzę czerwonego buraka z przepaska „SOLIDARNOŚĆ” i co teraz robi, przepraszam ale nie mogę powiedzieć nic innego, to skandal że tak postępuję człowiek który mieni się byłym związkowcem. Książek ze swoja partnerką życiową, trzeba rzeczy nazywać po imieniu Panie redaktorze zabił organizacje związkową w spółdzielni, a teraz tak zmotywował swojego może przyszłego teścia aby w zarodku zabić organizacje związkową w KTBS. Same Panie się nie obronią, wysiłek Pana Przewodniczącego, musi być stanowczy i nieustępliwy bo inaczej się okaże, że prawo związkowe może łamać przeciętny człowiek, „CZERWONY BURAK”.

 2. Same bzdury i kłamstwa. Aby oskarżyć o miting to trzeba go najpierw stosować. Osoby ktòre oskarżają o mobing niech się dokształcą w regòłce. A Pani przewodnicząca związkòw i jej dwie członkinie ciocia i koleżanka to manipulantki i kłamczuchy. Same wprowadzają ferment w pracy A pòźniej płaczą.

 3. Same bzdury i kłamstwa. Aby oskarżyć o mobing to trzeba go najpierw stosować. Osoby ktòre oskarżają o mobing niech się dokształcą w regòłce. A Pani przewodnicząca związkòw i jej dwie członkinie ciocia i koleżanka to manipulantki i kłamczuchy. Same wprowadzają ferment w pracy A pòźniej płaczą.

 4. Aby oskarżyć kogoś o mobing trzeba go stosować. Osoby, które oskarżają to niech się dokształcą w regułce mobbingu. Zapewne Pani przewodnicząca związkòw i jej dwie ulubienice, bo tylko tyle ma. Same sieją ferment w pracy, a po drugie chciałyby manipulować pracownikami, ale to im nie wyszło i teraz płaczą.

 5. Panie czytelnik !, Nie denerwuj się pan/pani tak mocno za swojego bliskiego kumpla, myślę że prawda jest całkiem inna niż kolega opowiada bzdury i dno tej sprawy jest podwójne. Ambicje Michalskiego zostały mocno nadszarpnięte, ale tak to jest panie/pani jak pilotem samolotu pasażerskiego chce zostać osoba która nigdy w życiu nie latała nawet dwupłatowcem, a teraz chce latać Boeingiem z pełną obsadą ludzi. Zarządzanie nieruchomościami to nie łatwy chleb, trzeba znać różne zagadnienia prawne z zarządzania wspólnotami, prawa budowlanego, prawa cywilnego, prawa windykacyjnego i itd, niestety ta osoba nie miała z tym do czynienia i być może nie przyjmuje do wiadomości uwag jakie zwracają osoby które przepracowały lata w tej firmie. Trochę pokory i zrozumienia tematu. Szacunku do ludzi, którego tej osobie brakuje , a przede wszystkim umiejętności przyznania się do błędu,

 6. Związki zawodowe Solidarność w SM Pionier funkcjonowaly przez wiele lat i przez cały okres działalności członków ubywalo a nie przybywało i to jest powód rozwiązania.
  Proponuję zapytać byłego już przewodniczącego w SM Pionier.
  Czerwony burak organizował związki w byłym PBK w Kętrzynie, ciekawe a teraz razem Prezesem SM Pionier napatrzyli się tak na związki i rozganiają.
  Plotka to potęga.

 7. W końcu redaktor odważył sie i podszedł do sprawy rzeczowo i wyjaśnił powiązania rodzinne , koleżeńskie.
  Teraz to powinni zając sie odpowiednie służby a my mieszkańcy zasobów spółdzielczych przyjrzeć sie pracy Rady Nadzorczej Pionier.

 8. Pracownicy KTBS w Kętrzynie (podpisani poniżej) pragną poinformować, że o powstaniu związków na terenie zakładu nic nie wiedzieli, więc informacje zamieszczone w internecie na forum są nieprawdziwe.
  Nikt nie poinformował Nas o tym , że jest zakładany Związek , a co za tym idzie nikt naturalnie nie mógł do nich przystąpić. Związek Zakładowy Solidarność założony został potajemnie przez grupę 3 osób w obronie własnych partykularnych interesów, a nie w obronie praw wszystkich pracowników. Po wyjściu na jaw tej sytuacji żaden z pracowników , nie chciał przystąpić do organizacji, a po upływie miesiąca od utworzenia tymczasowej komisji nie zebrano odpowiedniej liczby członków i zryw 2-3 pracowników umarł śmiercią naturalną .
  Pragniemy poinformować, że również nieznany jest nam fakt stosowania mobbing-u wobec Nas, a wzywanie pracowników do pracodawcy kilka razy dziennie, chyba jest normą a nie przestępstwem. Zmiana stanowiska pracy dla pracownika jest też normą , a nie degradacją.
  Jeśli w firmie KTBS istnieje problem personalny 1 -2 osób, to nie pracowników i prosimy aby nikt w ten sposób nie podpisywał się na forach.
  Barbara Bronowicka, Anna Wojtków, Karolina Mechuła, Mariola Bieńko, Renata Lubera-Morawska, Katarzyna Dołęcka, Godlewski Henryk, Klimowicz Agnieszka, Wojnowska Marta, Tomasz Bukowski, Agnieszka Kowalczyk, Emilia Rogulska, Bierżyńska Agnieszka, Jurecka Magdalena, Pawlak Marzena

  1. Każda osoba jest pracownkiem. Przykro słuchać jak koledzy i koleżanki z pracy uważają że skoro problem nie dotyczy ich to go nie ma. Trzeba mieć trochę odwagi honoru i samokrytycyzmu. Nie zamierzam nikogo oceniać. Żyjemy w wolnym kraju i kazdy ma prawo do wlasnej oceny sytuacji. Nieprawdą jest, że związki zawodowe przestały istnieć. Nieprawdziwa jest też podana ilość członków. Jeżeli pracownicy czują sie tak lojalni wobec swojego pravodawcy to niech poczują się choć trochę lojalni wobec wspolpracownikow i podaja publicznie tylko potwierdzone informacje. Wystarczy spytać. Mimo wszystko nie życzę nikomu z was abyście kiedykolwiek znaleźli się w takiej sytuacji. Lecz jeśliby tak kiedykolwiek sie stało zapraszam do związków. Pomożemy.
   Pozdrawiam wszystkich u życzę wesolych świąt
   Przewodnicząca NSZZ Solidarność KTBS
   Jeszcze jedno przemyślenie. Skoro nikomu nie przeszkadzają zwiazki i nic się nie dzieje to skąd tyle agresjii?

 9. Każda osoba jest pracownkiem. Przykro słuchać jak koledzy i koleżanki z pracy uważają że skoro problem nie dotyczy ich to go nie ma. Trzeba mieć trochę odwagi honoru i samokrytycyzmu. Nie zamierzam nikogo oceniać. Żyjemy w wolnym kraju i kazdy ma prawo do wlasnej oceny sytuacji. Nieprawdą jest, że związki zawodowe przestały istnieć. Nieprawdziwa jest też podana ilość członków. Jeżeli pracownicy czują sie tak lojalni wobec swojego pravodawcy to niech poczują się choć trochę lojalni wobec wspolpracownikow i podaja publicznie tylko potwierdzone informacje. Wystarczy spytać. Mimo wszystko nie życzę nikomu z was abyście kiedykolwiek znaleźli się w takiej sytuacji. Lecz jeśliby tak kiedykolwiek sie stało zapraszam do związków. Pomożemy.
  Pozdrawiam wszystkich u życzę wesolych świąt
  Przewodnicząca NSZZ Solidarność KTBS
  Jeszcze jedno przemyślenie. Skoro nikomu nie przeszkadzają zwiazki i nic się nie dzieje to skąd tyle agresjii?

  1. Pamiętam jak wprowadzono stan wojenny. Zawieszono działalność związków zawodowych. Wtedy też, grupy aktywistów publicznie wyrażały poparcie dla władzy ludowej. Odżegnywały się od związkowców solidarności. Potem były dla tych aktywistów podwyżki, premie, nagrody…

   Ta lista opublikowana w tekście „PRACOWNICY KTBS” to lista wstydu. Zamiast bronić koleżanek i kolegów przed mobbingiem, popieracie autokratyczną imitację prezesa? Prezesa, który zakłada opaskę „Solidarność” do fotografii 13 grudnia a za kilka dni niszczy związkowców z „Solidarności”? Wstyd dla was tym bardziej, że przedtem część z was popierała poprzedniego burmistrza?

   Czy już przeczytaliście poprzednie artykuły i sprawdziliście jego powiązania biznesowe z jego córką i zięciem w spółdzielni? Czy czekacie na wynik dochodzenia prokuratora? Michalski zaraz odejdzie a wasza lista wstydu zostanie.

   1. Osobo która podpisuje się jako lista wstydu ktbs pracownicy mieli cywilna odwagę podpisać się ty natomiast kryjesz się i nie masz odwagi ujawnić kim jesteś więc nie masz moralnego prawa wypowiadać o innych bo brakuje ci ich kręgosłupa moralnego ktoś zamieszany w dziwne działania powinien mieć odwagę przyjąć konsekwencje swoich działań a nie próbować schować się za związki i jeszcze oskarżać innych że go nie popierają a żeby okazać swój ironiczny stosunek do twojej osoby podpisuje się jak wyzej

    1. Będę pod koniec grudnia w Kętrzynie, więc zapraszam na sesję Rady Miasta 30 grudnia. Porozmawiamy o dyskryminacji pracowników w KTBS, co wasz malowany prezes robił w stanie wojennym, co i w czyim interesie robi teraz? Porozmawiamy o jego powiązaniach byznesowo – rodzinnych i jego wiedzy o Niedziółce, Wróblu i Książku. Porozmawiamy publicznie a kamery pokażą to mieszkańcom KTBS i wszystkim mieszkańcom Kętrzyna. Zapraszam.

 10. Panie i Panowie, gwoli informacji dla Was, w tak złożonej sytuacji jaka zaistniała w zakładzie pracy nie nagłośnia się sprawy powstania organizacji związkowej do czasu zawiązania tymczasowej grupy założycielskiej z uwagi na możliwość zdołowania tej organizacji w zarodku. Należy też powiedzieć jasno, za różowo to u WAS nie jest, wystarczy że parę osób jest dołowanych i jest to już mobbing. Nie da się tego w sposób jasny wytłumaczyć, ale grupa już trzech osób wystarczy żeby pracodawca został pociągnięty do odpowiedzialności.Myślę że po jakimś czasie Wszyscy Państwo doświadczycie tego samego co te Panie, bo Pan Michalski nie umie się kontrolować i wcześniej niż myślicie podda się emocjom.

 11. Co wy za bzdury wypisujecie, informacje nie do końca potwierdzone, Pani M ma wyżej nos niż ….. Daj Pani pracować innym a nie tylko knujesz jakieś spiski….związki….

 12. Brawo Pani Przewodnicząca, ma Pani charyzmę, takich ludzi potrzebuje to miasto, szkoda że nie ma Pani w naszej spółdzielni to ten pracodawca nie zniszczyłby organizacji związkowej, a tak to już historia, wielka szkoda. Panie Zarecki, oczy Kętrzyna patrzą teraz na Pana i KTBS. NIE daj się Pan omamić władzy że wszystko jest dobrze, bo tak nie jest. Musi Pan obronić ostatni bastion związków zawodowych jaki się dopiero pojawił na horyzoncie w Kętrzynie. Książek i Michalski prawie już rodzinna sitwa oby nie zniszczyli tego co się dopiero narodziło. Trzymam kciuki za WAS Panie i POZDRAWIAM.

 13. Ludzie ale co Was obchodzi Książek, còrka Pana Andrzeja i ich relacje. Artykuł jest o mobing i o związkach A komentujcie całkiem inne sprawy. Pani Małgorzato członkini Związkòw to dla Pani jest źle a nie dla pracownikòw. Niech Pani nie urzywa liczby mnogiej bo jest Was trzy. A prawda w oczy kole jak dopuściła sie Pani i Pani dwie bliskie koleżanki uchybień w pracy. Ale ma sie jak widać klapki na oczach.

 14. Witam od wielu lat jestem osobą zaangażowana w działalność społeczną i związkowa w powiecie ketrzynskim jak również zasiadalem w wojewódzkiej radzie związków zawodowych jak również w zarządzie kilku organizacji pożytku publicznego ciekawy jest fakt iż nigdy wcześniej nie słyszałem o tych paniach i otym aby angazowaly się w jakiekolwiek działania w przeciwieństwie do Pana Michalskiego który zawsze wspierał wszelkie działania społeczne i związkowe ale żeby być sprawiedliwym popytalem wśród osób z którymi współpracuję od prawie dwóch dekad organizując różnego rodzaju akcje społeczne i humanitarne nikt nigdy o tych paniach nie słyszał a teraz raptownie kreują się na wielkie działaczki związkowe i społeczne żeby nimi się nazywać trzeba coś sobą reprezentować drogie panie dla mnie znaczenie mają tylko słowa osób które pokazały że zależy im na dobru ogółu a nie osób które w wyniku zmian straciły stołek i raptownie zrobiły się wielkimi spolecznicami przeczytałem artykuł przeczytałem wszystkie komentarze i jak dla mnie jest to tylko i wyłącznie krzyk urazonych egoistek które myślały że są przyspawane do swoich wygodnych stoleczkow i innych ludzi miały głęboko w czterech literach jeżeli chcą panie udowodnić że tak nie jest zapraszam jest w naszym powiecie bardzo wiele organizacji które potrzebują rąk do pracy i pomocy innym dopóki to nie nastąpi będą szanowne panie dla nas tylko awanturnicami które chcą się wykreować obrzucajac innych błotem właśnie sobie przypomniałem że zbliża się finał wielkiej orkiestry więc myślę że powinny panie wziąść w niej udział czekamy

  1. Pochwal się publicznie swoim życiorysem. Nie wstydź się i podpisz prawdziwym nazwiskiem tajny społeczniku aktualnej władzy. Inni nie maja prawa do obrony bo to TY jesteś społecznikiem? To z ciebie egoista, bo bronisz władzy a nie tych co są przez tą kętrzyńską władzę uciemiężani.

 15. Jeszcze jedno Pani przewodnicząca pisze Pani że to wszytko dla dobra pracowników. A jak się Pani zachowała jak była Pani kierowniczką wobec naszej pracownicy, ktòra miała wròcić do pracy z urlopu wychowawczego. Otòż pozbawiła ją Pani miejsca pracy wsadzajac na jej miejsce osobę bez doświadczenia i bez kompetencji. A teraz założyła Pani związki? Ale po co? Aby bronić swoich i dwòch koleżanek czterech literę.

 16. Pani przewodnicząca zapomniała chyba że stanowisko kierownicze nabyła przez przypadek???? Bo nie sądzę aby się aż tak wykształciła na BOK! Teraz jak ktoś wytyka jej błędy to związki zakłada….. żenada a co niższe stanowisko już nie odpowiada? Wstyd jakiś? Żadna praca nie hańbi proszę Pani Przewodniczącej!

 17. Pani przewodnicząca zapomniała jak sama zachowywała się względem swoich podwładnych. chingis chan to przy pani przewodniczącej wzór dobrego wychowania i kultury. Jak miałam iść do niej coś załatwić to aż mnie w środku skręcalo. Ja bym Panią
  przewodnicząca od razu po wykryciu nieprawidłowości wyrzuciła a nie dała szansy jak Pan prezes. Ładnie mu za to podziekowano

  1. Nieprawidłowości waszego prezesa bada już prokurator. Zeznawali KH który podjął uchwałę o wystąpieniu do sądu przeciwko Książkowi o pokryciu strat oraz trzech prezesów którzy zarządzali po Książku. Tej sprawy Niedziółka nie ukryje

 18. Czym kierował się Ryszard Niedziółka wybierając na stanowisko prezesa KTBSu A. Michalskiego?
  W otoczeniu Niedziółki jest tyle mądrych, kompetentnych i merytorycznych ludzi. Z góry było przesądzone, że tak będzie. Niedziółka nawalił we własne gniazdo. Oby tak dalej. Więcej takich ludzi. Idzie wiosna!!!

 19. Tak czytam i oczom nie wierzę, ile jadu i goryczy macie wszyscy się wypowiadający, aż przykre, jutro Wigilia a WY wszyscy się opluwacie. Tylko dać Wam narzędzie zbrodni a opuścilibyście tą czarną krew jaka płynie w Waszych żyłach. Niesamowite do czego i w jakim kierunku idziecie. Czas już na opamiętanie, jutro i kolejne dni to okres pojednania i zgody w Kościele Katolickim. Kto tego nie przestrzega, nie rozumie tak ważnego święta dla chrześcijanina.

  1. Wigilia. A my dostaliśmy prezesa, co nas gnębi. Burmistrza, co podwyższył nam opłaty za śmieci. Najwięcej w Polsce. Dostaliśmy obcych prezesów, naczelników, członków rad nadzorczych, którzy karmią się naszymi pieniędzmi. Życzmy im dobrze, aby w następną Wigilię doznali tego, co teraz my od nich doznajemy.

 20. Co za zwierzyniec w Ktbs,/kici, krowa, roksi jak moja suczka-nie suka/, Panie przecież wiadomo kim jesteście. Najchętniej siedziałybyście na dupach i nic nie robiły. Aż przykro czytać jak dołujecie Waszą koleżankę. Na razie się cieszycie , że to nie Wy, ale pamiętajcie o tym, że Wy będziecie następne w kolejce , kwestia chwili i czasu. Panie Heniu i Pani Agnieszko Kowalczyk zawsze byliście donosicielami do Hećmana, o czym pracownicy do końca nie wiedzieli, poinformowany był o wszystkim i wszystkich, dwa lizuski a teraz cztery litery komu liżecie???, kolejna osoba Pani Bierżyńska Agnieszka, przyniesiona w teczce w 2017 r od Hećmana i też donosiła do burmistrza na pracowników, prowadząca kampanię dla byłego burmistrza, a teraz komu liże cztery litery. Kolejne osoby opiszę po świętach. Tacy wszyscy jesteście wspaniali, a co macie nadal do powiedzenia???. Napiszę dosadnie i ze szczegółami, to dla Was przestroga, nie Jesteście święci!!! Każdy w życiu popełnia błędy, ale jak ich ma za dużo to siedzi CICHO
  .WESOŁYCH ŚWIĄT

   1. Wesołych Świąt
    Wszystkim.

    Tym, których niesłusznie zwolniono.
    Tym, którzy po nich, niezasłużenie stanowiska dostali.
    Tym podlizuchom, które czekają w kolejce na łaskawość chamskiego prezesa.
    I tym pokrzywdzonym, które płaczą z bezsilności.
    To wszystko minie, a nowy rok przyniesie nam nowe zmiany.
    Będzie referendum.
    Będzie można zagłosować przeciwko nepotyzmowi, kumoterstwu i prywacie.
    Potem będzie można wybierać tych, co nas nie oszukują, co prawdę mówią.

    Tego Wam Wszystkim i sobie życzę.
    Wesołych świąt!

   1. Po ustaleniu IP sprawa pójdzie do sądu z art. 212 k.k. Na rozprawie były burmistrz KH będzie świadkiem. Co będzie gdy zezna i poda dodatkowych świadków, że ten opis to prawda? Będzie ubaw na pół Kętrzyna, czy na pół województwa?

    1. te sympatyk co tak skromnie ubaw tylko ” na pół województwa ” ja bym poszedł dalej na pół a co tam całą Polskę , Europę, Świat , Galaktykę . Puściłeś bąka i teraz jeszcze próbujesz straszyć ? ? ? Już widzę jak wspomniany przez ciebie KH przebiera nogami .
     Osobom zniesławionym radzę nie odpuszczać myślę , że schronisku w Putwągach przydadzą się pieniądze

     1. A gdzie tu zniesławienie? Informowanie burmistrza o tym co się dzieje w spółce i jak koleżanki pracują to rzecz chwalebna. Tak mówi w koło Macieju.
      Zatrudnianie z polecenia burmistrza to normalka. Tak twierdzi Nieburmistrz Ryszko. Toż niedawno, z jego podobno polecenia, prezesa zaufanego zatrudniano

 21. Jak się mówi na mieście, to R z PiS uparł się, żeby to stanowisko dostał człowiek z PiS a dokładniej z SP.
  To kuriozum, że Rafał R – przedstawiciel Oddziału Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność w Kętrzynie, zamiast bronić „swoich” nic nie robi.. PiS i AS to koalicjanci – SOLIDARNOŚĆ zaś w zgodzie żyje z obecną ekipą „dobrej zmiany”. Prostując ten wywód, to biorąc pod uwagę te wszystkie układy „swoi” dowalili „swoim” a „swojak” nic nie zrobił, żeby „swoich” bronić. Tylko ludzi szkoda…

 22. A ja nie rozumiem jak człowiek z zawodu szewc zostaje prezesem firmy?
  Czy w PISe już nie ma ludzi młodych wykształconych?
  Czy Rypina otrzymał stanowisko i zapomniał o ludziach z partii?
  A co na to wieloletni członek PIS Prokop Grzegorz?

 23. Pan Andrzej Michalski jest bardzo ciekawą osobistością co jedno trzeba mu przyznać że ma niesamowite plecy w Kętrzyńskich urzędach. Niektórzy urzędnicy ryzykują wszystko dla Niego. Miałem tą przyjemność doświadczyć tego na własnej skórze jego macki sięgają nawet do Olsztyna potrafi umilić życie ,pewnie na wszystkich ma jakiegoś Haka bo wątpię żeby ktokolwiek go lubił.Dodałbym parę pikantnych wątków do tej osoby ale nie chcę się ujawniać bo będę miał jeszcze większe problemy jak mam. Moje wyrazy z szacunku dla pana redaktora że w końcu się pan odważył opisać tego człowieka pewnie jeszcze nie ma nic na pana 😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *