MAMRY FESTIVAL 2023: PGE GŁÓWNYM SPONOREM MAMRY FESTIVAL. Kolejni artyści dołączają do programu Festiwalu

0

Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się w dniach 28-29 lipca 2023 w Węgorzewie.

Miło jest na poinformować, że    Głównym Sponsorem  Mamry Festival została  Grupa PGE.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym w Polsce, dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła do ponad 5,5 mln klientów oraz liderem zmian w polskiej energetyce. Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w Polsce zobowiązała się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Plan inwestycyjny Grupy PGE obejmuje m.in. budowę największych w kraju elektrowni wiatrowych na Bałtyku. Do 2030 roku powstaną dwie morskie farmy PGE o łącznej mocy 2,5 GW oraz co najmniej 1 GW po 2030 roku. Strategicznym celem PGE jest posiadanie co najmniej 6,5 GW mocy zainstalowanej w tej technologii do 2040 roku. Do 2030 roku Grupa PGE wybuduje także 3 GW nowych mocy w fotowoltaice, rozbuduje portfel lądowych farm wiatrowych o co najmniej 1 GW, jak również wybuduje co najmniej 800 MW magazynów energii, zwiększając możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii i poprawiając niezawodność zasilania. Dodatkowo we współpracy z polskim i koreańskim partnerem wybuduje elektrownię jądrową w regionie konińskim o mocy ok. 2800 MW.

Na Mamry Festival do wcześniej już ogłoszonych artystów  doszli: RENI JUSIS, KUBAŃCZYK, MAŁACH / RUFUS. 

KUBAŃCZYK – polski raper, producent oraz autor tekstów. Jego najpopularniejszy utwór  ‘Lady Pank’, który liczy już prawie 40 milionów wyświetleń był początkiem kariery muzycznej.
Kubańczyk na przestrzeni zaledwie kilku lat rozwinął się w swojej twórczości. Na swoim koncie ma już dwa albumy ‘Cały ja’ oraz ‘Młody kot’, które cieszą się ogromną popularnością wśród fanów.
Od blisko trzech lat artysta jest w ciągłej trasie koncertowej grając przy tym setki koncertów. Wspólny utwór z producentem Tribbs’em pt. ‘Zatańczysz ze mną jeszcze raz’ ,czyli remake twórczości Krzysztofa Krawczyka znalazł się w TOP3 na listach przebojów w 2022 roku.
Raper jest także zawodnikiem Fame MMA, jednak jak podkreśla sam Kubańczyk muzyka jest dla niego najważniejsza. Najnowszy album ‘W zeszłym roku’, który ukaże   się w lipcu tego roku.

MAŁACH/RUFUZ  – Małach, czyli Bartłomiej Małachowski to polski raper, a także producent muzyczny. Rufuz, czyli Rafał Kwiatkowski, znany na polskiej scenie rap również jako RFZ i Dr RFZ. Obaj artyści ściśle powiązani z kolektywem Ciemna Strefa. Małacha znamy również jako członka zespołu JF, zaś Rufuza jako członka składu Warstar. Jednak na polskim rynku muzycznym to duet Małacha i Rufuza odbija się najgłośniejszym echem. Pierwszy album studyjny duetu ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Relacja 2012”. Jednak to dopiero dwa kolejne albumy zapewniły artystom należyte uznanie wśród fanów. „Oryginał” ukazał się w 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Prosto. Album znalazł się na 9. miejscu zestawienia OLiS, a także zdobył miano złotej płyty. „Ambara$” ukazał się w 2016 roku nakładem tej samej wytwórni. Album znalazł się na 3 miejscu OLiS. Ponadto duet Małach Rufuz wydali krążek „Projekt Independent”.

RENI JUSIS  – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ikona muzyki klubowej w Polsce. Reni Jusis jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce. Jej muzykę można określić jako mieszankę muzyki tanecznej i elektroniki. Jej styl charakteryzują przestrzenne aranżacje i osobiste teksty. Najlepszą wizytówką Artystki są niezwykle dynamiczne sety DJ-skie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *