REGION: Bezpieczny wypoczynek nad wodą – karetki wodne – Magna Masuria

Przez cały okres wakacyjny nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu i turystów wypoczywających nad wodą czuwać będzie pięć wodnych zespołów ratownictwa medycznego zakontraktowanych przez Warmińsko-Mazurski OW NFZ.

W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających nad Wielkimi Jeziorami, Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, jak co roku, uruchomił 5 wodnych zespołów ratownictwa medycznego wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do monitorowania pacjentów i ratowania życia. W skład zespołów wchodzą minimum 2 osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych (ratownik i pielęgniarka systemu ) oraz stermotorzysta. 

Wodne karetki będą stacjonować w okresie od 1 czerwca do 30 września w Giżycku, Mikołajkach, Rynie, Sztynorcie i Iławie.

Zespoły wodne udzielają świadczeń na akwenach wodnych i w razie konieczności, transportują pacjenta do wskazanego miejsca przy brzegu gdzie osoba poszkodowana przekazywana jest zespołom lądowym, a następnie przewożona do Izby Przyjęć lub Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W celu uzyskania pomocy na wodzie należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub 999.

informacja prasowa: NFZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *