Mieszkaniec miasta wezwał burmistrza do publicznej debaty – Magna Masuria

Mieszkaniec miasta wezwał burmistrza do publicznej debaty

10

Mieszkaniec miasta Kętrzyn Stanisław Kulas wezwał burmistrza Ryszarda Niedziółkę do publicznej debaty o cenach za odpady komunale.

Przedstawiamy wypowiedź, mieszkańca miasta pana Stanisława Kulasa, wygłoszoną podczas XXI Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie, w dniu 30 grudnia 2019 r.

„Szanowni Państwo!

Na poprzedniej sesji składałem wniosek o poważne podejście do problemu opłat za śmieci. Ponieważ pan burmistrz wywołał znowu temat oskarżając radną, że posługuje się nieprawdziwymi danymi, chciałbym stwierdzić, że pani radna posługuje się prawdziwymi danymi. Pani radna posługuje się danymi na podstawie rzeczywistych pomiarów. Ja również dokonuję pomiarów, ile wyrzucam odpadów. Na dzień dzisiejszy jest to około 7 kg miesięcznie i 83 kg w skali roku na jedną osobę. Nie jest to 404 kg rocznie. Wobec tego panie burmistrzu, jeżeli pan twierdzi, że pana obliczenia są prawidłowe a przedstawiane przez mieszkańców nieprawidłowe, wzywam pana do publicznej debaty i przedstawienia tych obliczeń publicznie. Aby mieszkańcy miasta mogli debatę oglądać, proponuję debatę na tej sesyjnej sali z transmisja bezpośrednią, na żywo w internecie. Należy też umożliwić przedstawienia danych z komputera na ekranie tak, żeby mieszkańcy mogli te dane zobaczyć.

Jeszcze raz wzywam pana burmistrza i radnych do uchylenia tej uchwały z takich samych powodów jak poprzednio:

1.Brak kontroli posiadanych umów-deklaracji złożonych przez mieszkańców.

2.Brak kontroli podpisanych umów przez przedsiębiorców.

3.Nieprawidłowo ustalona ilość odpadów, 404 kg na 1 mieszkańca rocznie.

4.Nieprawidłowo ustalona cena przedsiębiorcy, która nie jest ceną rynkową.

5.Nieprawidłowo ustalona ilość odpadów oddawanych do ZUOK w Spytkowie.

6.Wysoka cena przyjęta z ZUOK w Spytkowie i brak innych konkurencyjnych cen.

7.Przyjecie dodatkowych kosztów obsługi administracyjnej systemu.

To jest nieuzasadnione, aby za odpady osób i przedsiębiorców, którzy nie złożyli deklaracji obciążać tych mieszkańców, którzy deklarację złożyli.

To są nieprawidłowo nałożone obciążenia na mieszkańców.”

Na zakończenie mieszkaniec miasta oświadczył, że pełny tekst wystąpienia [z  tabelami i opisami do tabel]  złoży do protokołu z sesji. Ponownie poprosił burmistrza o zorganizowanie publicznej debaty o cenach odpadów.

Czy burmistrz podejmie rzuconą rękawicę i przyjmie pojedynek na argumenty o cenach śmieci?

Poniżej mogą państwo pobrać plik z wnioskiem i wyliczeniami w sprawie śmieci:

źródło zdjęcia: Urząd Miejski w Kętrzynie

10 thoughts on “Mieszkaniec miasta wezwał burmistrza do publicznej debaty

 1. W końcu ktoś się zajął nurtującym problemem w obronie nas mieszkańców. Szkoda , że radni opozycyjni NIE SA DOCIEKLIWI I NIE WYJAŚNIA DLA NAS .

  1. W ogóle czemu radni w ciemno przegłosowali uchwałę nie wiedząc i nie zadając sobie żadnego trudu aby sprawdzić czy jej uzasadnienie jest zgodne z rzeczywistością. Widzę, że ci radni zupełnie nie nadają się aby sprawować role radnych i reprezentować nas mieszkańców Kętrzyna. Bo działają na naszą szkodę. Jaki może być tego powód? Dwie opcje. Rasowy debilizm albo najzwyczajniejsza paskudna nieuczciwość. Won!

 2. Już wyobrażam sobie tą debatę pana Kulasa z Niedziulką. Z jednej strony rzeczowe argumenty podparte wyliczeniami a z drugiej kaszlanie, charkanie i demagogia.

 3. W ogóle czemu radni w ciemno przegłosowali uchwałę nie wiedząc i nie zadając sobie żadnego trudu aby sprawdzić czy jej uzasadnienie jest zgodne z rzeczywistością. Widzę, że ci radni zupełnie nie nadają się aby sprawować role radnych i reprezentować nas mieszkańców Kętrzyna. Bo działają na naszą szkodę. Jaki może być tego powód? Dwie opcje. Rasowy debilizm albo najzwyczajniejsza paskudna nieuczciwość. Won!

 4. A jakie były hasła przedwyborcze radnej Czech i co z nimi ?
  A jak był wszelkie torpedowane podwyżki za czasów rządów Hecmana?
  A teraz co jest ?
  A gdzie opozycja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *