Pechowy burmistrz? – Magna Masuria

27 listopada w Warszawie Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna, podpisał porozumienie gospodarcze z Tomaszem Matuszewskim burmistrzem Sanoka.

To da nowe miejsca pracy i nowe wpływy do budżetu – chwalił się Ryszard Niedziółka, Mówił, że nie zdradzi szczegółów porozumienia. Kolejne spotkania i ustalenia miały być prowadzone w grudniu. Nie wiemy czy burmistrzowie rozmawiali w grudniu, ale 17 stycznia okazało się, że miasto Sanok straci od 3,5 do 4,2 milionów zł, ponieważ ulokowało pieniądze w banku PBS w Sanoku. Stwierdzono tam liczne i poważne nieprawidłowości. Sprawą niegospodarności zajmie się teraz Komisja Nadzoru Finansowego i prokuratura. Bank został objęty przymusową restrukturyzacją z powodu bankructwa.

źródło: Facebook Miasto Kętrzyn

Praca dla 30 osób i przeniesienie produkcji austriackiej firmy do Kętrzyna. To były głośne obietnice Ryszarda Niedziółki przed wyborami na stanowisko burmistrza. Co z tego wynikło po wyborach? Znajomy Niedziółki, zarządzający firmą, stwierdził, że w Kętrzynie nie ma pracowników. Zaczął zatrudniać ludzi z za granicy, tej wschodniej. Czy w Kętrzynie, który kiedyś był jednym z głównych ośrodków przemysłowych, nie ma pracowników do pracy w byłym Farelu? A może powodem są niskie wynagrodzenia i źle planowany czas pracy, wzywanie do pracy „na telefon”?

źródło: oficjalne konto Facebook Ryszarda Niedziółki

Samorząd nie powinien konkurować z biznesem, mówił Ryszard Niedziółka podczas kampanii wyborczej. Powinien go wspierać po to, żeby ten „byznes” się rozwijał. Bo tylko wtedy we właściwy sposób rozwija się też miasto. Po wyborach, z dużym szumem rozpoczął propagandową kampanię Invest in Kętrzyn. Propagandę sfinansował z pieniędzy budżetu miejskiego. Powołał też Radę Biznesu, ale tylko dla swoich przedsiębiorców.

Minął rok. Warmia, której właścicielem jest Pichnowski-Geretz, członek Rady Biznesu burmistrza Niedziółki, zwolnił 140 osób. Zalega z wypłatą wynagrodzeń. Dwóch innych członków rady biznesu też planuje zwolnienia pracowników. Czym kierował się Niedziółka wybierając takich ludzi do swojej rady?

źródło: Facebook Miasto Kętrzyn

Czy burmistrz ma wybitnego pecha, czy raczej dokonuje złych wyborów? A może Niedziółka tylko nas zwodził? Niektórzy mówią: Czego można się spodziewać po człowieku, który zwolnił w Farelu i Ostrołęce prawie tysiąc osób?

źródło grafiki: kotburger.pl

15 thoughts on “Pechowy burmistrz?

 1. Po roku rządzenia miastem czas przyjąć tezę, że R. Niedziółka nie nadaje się na burmistrza Kętrzyna i czym szybciej zostanie odwołany tym lepiej dla naszego miasta.

 2. Niedziólka rozbudził nadzieje na powstanie nowych miejsc pracy .Tymczasem nic z tego nie wyszło.Pis i As podzielił pulę stanowisk do obsadzenia.Oprócz drastycznej podwyżki opłat za śmieci nic z tego pierwszego roku się nie pamięta.Sukcesów nie ma a styl sprawowania władzy jest jaki jest.Rypina mając największy klub radnych wydaje się zagubiony w fotelu przewodniczącego.Jeżeli nie będzie widocznego przełomu to w referendum trzeba będzie odwołać i burmistrza i radę.Tylko nowe rozdanie da szansę temu miastu.

 3. A kto jeszcze pamięta, że w Karolewie miała powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna? Bodajże 300 miejsc pracy.

 4. Faktycznie czas na zmiany w spółdzielni mieszkaniowej i w Urzędzie Miasta bo nic tu dobrego nie będzie. Starostwo jeszcze jakoś na ostatnich oparach jedzie ale sie utrzymuje.

  1. Cały ten powiat to praktycznie drogi i szpital nie licząc szkół ale tutaj liczy się subwencja. Inwestycje drogowe jakoś zamarły a szpital się zwija. Ot co. A miasto jakoś szarzeje. Tak właśnie rządzi pis. Ktoś obliczył, że gdyby tak oddzielić Od reszty kraju wszystkich pisowców to przetrwaliby góra trzy miesiące. Może to i prawda?

 5. Za chwilę i kętrzyński pis pójdzie na dno jak tak będą chwalić nie swojego burmistrza i v-ce burmistrza.
  Grzesiek ma prace w zatrudniaku , Rafał w komunikacji , solidarna pola Andrzej w tbsie i co bieda zrobi?
  A szary członek nie wali do farela na tamę produkcyjną i za 4 lata niech głosuje.

 6. W Ķętrzynie jak w Kuchennych Rewolucjach, potencjalna Madzia mówi, że to wszystko do czterech liter, a rządzący że PYCHA 😉
  Całe szczęście ludzie mają co raz lepszy gust.

 7. Czy to nie jest to samo porozumienie z Sanokiem, które miało pomóc w wzięciu 40 milionów z funduszy norweskich, które tak szumnie zapowiadano? Była konferencja i ankieta, i nawet spotkanie dla mieszkańców z ekspertami. No własnie Panie Burmistrzu, ile ubyło z miejskiej kasy na tych ekspertów, 10 czy 20 tysięcy. Kiedy Pan poinformuje mieszkańców, że nic z tego nie będzie i Kętrzyn nie zobacz tych 40 milionów. Może KTK zrobi materiał, jeden z 12 odcinków byłby z głowy 😉 A czyja tym razem to wina? Może trzeba się zabrać za komisję oceniającą wnioski, jakieś zawiadomienie napisać, tylko to Pan potrafi.

 8. A z jakich funduszy będzie płacone odszkodowanie za sprawy przegrane w Sądzie przez Ryszarda Niedziółkę?
  Czy z kieszeni Niedziółki czy z naszych publicznych?

 9. Zdjęcie dla promocji Ryszard NIedziółka i Jarosław Sachryn i co z tego wyjqzdu gdzie nowe miejsca pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *