Areszt za spowodowanie pożaru lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym – Magna Masuria

Areszt za spowodowanie pożaru lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym

0

Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie została powiadomiona o pożarze lokalu mieszkalnego budynku wielorodzinnego na terenie miasta. Jak się okazało, sprawcą podpalenia jest 56-letni właściciel mieszkania, który usłyszał już zarzut w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za tego typu czyn jest przewidziana kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

27 listopada 2019 roku ok. godz. 4.00 w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Królowej Jadwigi w Kętrzynie wybuchł pożar. Ogień pojawił się w lokalu na I piętrze. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą z Kętrzyna wraz z podnośnikiem oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Karolewa i Wilkowa. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Z uwagi na duże zadymienie klatki schodowej mieszkańcom polecono wyjście na balkony po drugiej stronie budynku. Na podstawie zebranych przez śledczych materiałów prokurator przedstawił 56-latkowi zarzut podpalenia, a Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mieszkaniec Kętrzyna zatrzymany został w czwartek (23.01.2020r.) przez patrol prewencji na jednej z ulic miasta. Był zaskoczony informacją od policjantów, myśląc, że po takim czasie uniknie kary za dokonane przestępstwo

źródło: KPP Kętrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *