ŚLEDCZY WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI 63-LATKI – Magna Masuria

ŚLEDCZY WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI 63-LATKI

0

Śledczy z Kętrzyna wyjaśniają okoliczności śmierci 63-latki. Z kobietą przez kilka dni bliska jej osoba nie mogła nawiązać kontaktu i powiadomiła o tym policjantów. Ciało kobiety znaleziono w jej mieszkaniu, a do sprawy został zatrzymany jej konkubent. Decyzją sądu 60-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W piątek (24.01.2020) na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował trzymiesięczny areszt wobec 60-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, którego następstwem była śmierć. Z policyjnych ustaleń wynika, że do tragedii doszło najprawdopodobniej w minioną sobotę (18.01.2020) w jednym z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn. Wtedy do 60-latek miał spowodować poważne obrażenia u swojej 63-letniej konkubiny.

Śledczy o sprawie zostali powiadomieni w środę (22.01.2020) przez zaniepokojonego członka rodziny kobiety, z którą od kilku dni nie można było nawiązać kontaktu. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie po wejściu do lokalu ujawnili ciało 63-latki. W mieszkaniu kobiety był obecny jej konkubent. Mężczyzna był nietrzeźwy, a jego wyjaśnienia nie były spójne. Dlatego 60-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Do pracy przystąpili policyjni technicy oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, a ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie. Podczas posiedzenia sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Prokurator wstępnie zarzuca mu spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jednak w toku prowadzonego postępowania, w zależności od jego efektów i wyników badań, ta kwalifikacja może się zmienić.

Źródło: kpp.kętrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *