MIKOŁAJKI: 70-lecie Mazurskiego Klubu Żeglarskiego – Magna Masuria

MIKOŁAJKI: 70-lecie Mazurskiego Klubu Żeglarskiego

0

fot. Miasto Mikołajki

Mazurski Klub Żeglarski świętuje w tym roku swoje wyjątkowe 70-lecie istnienia. Uroczystość tego jubileuszu została podkreślona także otwarciem nowego budynku, który będzie pełnił funkcję zaplecza szkoleniowego dla młodych żeglarzy.

Jan Leszczyński, prezes Mazurskiego Klubu Żeglarskiego, wyraża swoje zadowolenie z uroczystości i nowego obiektu. „Z okazji 70. rocznicy powstania Mazurskiego Klubu Żeglarskiego dostaliśmy piękny prezent. Jestem bardzo wzruszony i szczęśliwy” – mówi z uśmiechem. Wyraża także swoją wdzięczność wobec radnych i burmistrza za determinację, która przyczyniła się do zakończenia tego ważnego projektu.

Nie tylko prezes jest zadowolony – również sami zawodnicy wyrażają swój entuzjazm. Tomasz Zakrzewski, mistrz świata w bojerze, podkreśla, że nowy obiekt spełnia marzenie wielu zawodników. „To było niespełnione marzenie, nas, zawodników kiedyś, żeby mieć możliwość w takim obiekcie rozwijać swoje pasje i uprawiać żeglarstwo” – mówi z radością. Kacper Gajkowski, inny zawodnik klubu, podkreśla praktyczne korzyści, które nowy obiekt przyniesie. „Nie będzie problemu z trzymaniem sprzętu na dworze, będzie można spokojnie wysuszyć żagle po pływaniu” – dodaje.

Jolanta Piotrowska, wicemarszałek sejmiku województwa, obecna na otwarciu, podkreśla ogromne znaczenie nowego obiektu dla regionu. „Myślę, że to będzie chluba nie tylko Mikołajek, ale całych Mazur i regionu Warmii i Mazur” – zaznacza. Jej słowa podkreślają, że ten nowy obiekt nie tylko służy klubowi, ale także przyczynia się do rozwoju i wizerunku całego regionu.

Barbara Kuźmicka-Rogala, starosta regionu, podkreśla rolę nowego klubowego budynku w wychowaniu młodzieży. „Cieszę się, że taki obiekt powstał właśnie tu, w Mikołajkach i że będą tu trenowały dzieci, które nie będą siedziały w domu” – mówi z entuzjazmem. Nowa siedziba klubu będzie z pewnością inspiracją dla młodych osób do aktywności i nauki.

Burmistrz Mikołajek, Piotr Jakubowski, zaznacza, że nowy obiekt był planowany od dawna. „O tej inwestycji rozmawialiśmy już w 2014 roku, kiedy to w nowej perspektywie zaplanowaliśmy środki na modernizację klubu” – przyznaje burmistrz. Inwestycja była możliwa dzięki współfinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Projekt wart ponad 7 milionów złotych, z czego ponad 3,3 miliona złotych pochodziło z dofinansowania, a niemal 3,7 miliona złotych pokrył samorząd. Inwestycja ta stanowi znaczący krok w przyszłość klubu i regionu, umożliwiając rozwijanie pasji żeglarstwa i kształcenie nowych pokoleń żeglarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *