MRĄGOWO: Zamiast jeleni kolejne nieruchomości na sprzedaż? – Magna Masuria

MRĄGOWO: Zamiast jeleni kolejne nieruchomości na sprzedaż?

1

fot. Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN

Były jelenie, będzie nieruchomość na sprzedaż? Posłanka Urszula Pasławska interweniuje w Ministerstwie Edukacji i Nauki w sprawie wstrzymania likwidacji stacji badawczej Polskiej Akademii Nauk w Kosewie Górnym (gm. Mrągowo).

–  Nasz region trzeba wzmacniać, a nie osłabiać zamykaniem ważnych instytucji – podsumowuje posłanka.

Stacja Badawcza PAN w Kosewie Górnym działa nieprzerwanie od 1984 roku. Mieści się w najpiękniejszej części Mazur, wśród malowniczych lasów nad jeziorem Kuc. Hodowanych jest tutaj około 550 zwierząt, głównie danieli, jeleni szlachetnych i jeleni wschodnich. Miejsce służy również praktycznej edukacji przyrodniczej i ekologicznej, średnio rocznie stację odwiedza około 24 tys. turystów. Niedługo, bo na szczeblu rządowym zapadła decyzja o likwidacji stacji.

Nie możemy zgodzić się na zamknięcie tak cennego przyrodniczo miejsca. Przecież można je przekazać Uniwersytetowi Warmińsko – Mazurskiemu, tak jak podobną stację badawczą w niedalekim Popielnie – mówi Urszula Pasławska. – Poza tym nie znamy odpowiedzi na ważne pytania. Czy zwierzęta z Kosewa nie będą uśmiercone, a nieruchomość sprzedana albo wynajęta?

Posłanka wysłała interpelację do Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki. Zwraca się o przemyślenie i zrewidowanie decyzji o likwidacji stacji w Kosewie. Zapowiada, że w tej sprawie będzie działać do skutku.

Rząd PiS dużo mówi o konieczności ochrony mienia państwowego. Dlaczego chce więc likwidować stację i osłabić potencjał naszego regionu? – pyta Urszula Pasławska.

1 thought on “MRĄGOWO: Zamiast jeleni kolejne nieruchomości na sprzedaż?

  1. Pani Posłanka to wspaniała kobieta i wyjątkowa posłanka. Dba o ludzi, dba o naturę. Z czystym sumieniem oddaję jej moj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *