MIKOŁAJKI: Spotkanie poświęcone bezpieczeństwu nad Mazurskimi jeziorami – Magna Masuria

MIKOŁAJKI: Spotkanie poświęcone bezpieczeństwu nad Mazurskimi jeziorami

0

fot. Jarosław Puszko

W Mikołajkach po przerwie związanej z pandemią Covid-19 z inicjatywy policji odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa nad wodą. O tematach związanych z zasadami panującymi na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich rozmawiali policjanci z przedstawicielami lokalnych władz, służbami ratowniczymi, przedstawicielami instytucji związanych z zarządzaniem wodami oraz przedstawicielami ośrodków wczasowych skupionych w obrębie mazurskich jezior.

W piątek (13.05.2022r.) w Mikołajkach zostało zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Komendę Powiatowa Policji w Mrągowie spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na wodzie. Policyjna inicjatywa staje się już tradycją, która pomaga w ustaleniu współpracy oraz priorytetów mających na celu zapewnienie spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku nad mazurskimi jeziorami.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.30 w Hotelu Robert’s Port w Starych Sadach. Tego dnia nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wraz z gospodarzem spotkania Komendantem Powiatowym Policji w Mrągowie insp. Andrzejem Parniewicz oraz kadrą kierowniczą zaprosili do rozmowy gości: Artura Chojeckiego Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego, Piotra Jakubowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Mikołajki, Bogusławę Pidsudko – Kaliszuk Prokuratora Rejonowego w Mrągowie oraz ratowników z Mazurskiej Stacji Ratownictwa Okartowo, Mazurskiego WOPR, przedstawicieli ośrodków wypoczynkowych skupionych w obrębie Mikołajek, Mazurski Klub Żeglarski, Urząd Żeglugi Śródlądowej, Zarząd Zlewni w Giżycku Państwowego Gospodarstwa Wodnego, kierownictwo Ponadregionalnego Zespołu ds. Realizacji Projektów RZGW w Warszawie, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie, Straż Rybacką w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczyli również Komendanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Piszu, Węgorzewie, Kętrzynie i Szczytnie, którzy ściśle współpracują w ramach Wojewódzkiej Koordynacji Służb na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. 

Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadmieniając, iż jest to pierwsze spotkanie po długiej przerwie związanej z pandemią Covid-19 przywitał zebranych gości. Swoją aprobatę co do organizacji tego typu przedsięwzięć wyraził Wojewoda Warmińsko- Mazurski Artur Chojecki. Głos zabrali również zaproszeni prelegenci. Przedstawiciele lokalnych władz samorządowychsłużb ratowniczych oraz przedstawicieli ośrodków wypoczynkowych skupionych wokół Mikołajek, debatowali wraz z policjantami o bezpieczeństwie nad wodą i działaniach jakie zostały podjęte oraz jakie są planowane by to bezpieczeństwo zwiększyć.

Szef mrągowskiej komendy insp. Andrzej Parniewicz zaprezentował działania policjantów powiatu mrągowskiego na rzecz bezpieczeństwa na wodzie oraz terenach przywodnych, ich sprzęt wykorzystywany do codziennej służby oraz realizowane działania na mazurskich wodach, jak również omówił wyniki osiągane w służbie pełnionej na wodzie. Jednocześnie zapewniając i podkreślając gotowość do służby oraz niesienia wszelkiej pomocy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i poza nim.

Dyskusja zebranych osób w zakresie bezpieczeństwa na wodzie, w świadomości każdego uczestnika spotkania z pewnością poszerzyła horyzonty i udowodniła, że korzystając z uroków mazurskich jezior nikt nie jest sam, a bezpieczeństwo zależy od Nas wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *