MOPR z dofinansowaniem 400 tys od Wojewody – Magna Masuria

14 maja br., Wojewoda Warmińsko – Mazurski ogłosił konkurs na dodatkowe wsparcie ratownictwa wodnego i bezpieczeństwa nad wodą na Warmii i Mazurach. 3 dni temu, dokładnie 2 lipca Wojewoda Artur Chojecki ogłosił wyniki konkursu ofert dla jednostek biorących w nim udział.

W ogłoszeniu wyników konkursu dofinansowanie otrzymały 3 podmioty: Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurska Służba Ratownicza w Okartowie i Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych. Największe dofinansowanie otrzymał giżycki MOPR, aż 400 tys złotych. Na drugim miejscu znalazła się Mazurska Służba Ratownicza w Okartowie z kwotą 101 tys złotych dofinansowania, a na trzecim Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych z kwotą 9 tys złotych.

Łącznie w tym roku od Wojewody giżycki MOPR otrzymał już 650 tys złotych. Warto wspomnieć, że nie tylko Wojewoda wspiera MOPR. W tym roku Marszałek Województwa Gustaw Brzezin także przekazał spore pieniądze dla ratowników, była to kwota 134 tys złotych. Dodatkowo ze zbiórek do giżyckich ratowników trafiło ponad 51 tys złotych.

Jak wiemy od lat, MOPR zmaga się z problemami finansowymi z powodu finansowania ich służby. W tym roku dzięki dofinansowaniom nie muszą się już martwić o pieniądze, jednak w przyszłym roku problem prawdopodobnie znów powróci. W Mazurskim Pogotowiu Ratowniczym zatrudnionych jest 20 ratowników, którzy pilnują bezpieczeństwa na 171 km szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, z których korzystamy wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *