MP Junior Młodszy 2023: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa wygrywa finałowy turniej w Kętrzynie! – Magna Masuria

0

W Kętrzynie dobiegły końca pięciodniowe zmagania Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce siatkowej. W tegorocznej edycji mistrzem został zespół Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, który w finałowym spotkaniu pokonał 3:0 w setach AT Jastrzębski Węgiel. W meczu o trzecie miejsce górą był zespół AKS V LO Rzeszów, który również wygrał 3:0 w setach nad Chemeko-System Gwardia Wrocław.

Mecz o 3.miejsce:

Chemeko-System Gwardia Wrocław – AKS V LO Rzeszów 0:3 (19:25, 16:25, 23:25), MVP: Oskar Trawka

Ostatni dzień czempionatu otworzył mecz o brązowe medale, w którym spotkały się AKS V LO Rzeszów i Chemeko-System Gwardia Wrocław. Początek spotkania nie zdradzał jego jednostronnego przebiegu, bowiem w pierwszych akcjach to wrocławianie wypadali nieco lepiej i byli w stanie odskoczyć przeciwnikom na kilka punktów. Z czasem jednak coraz bardziej dawał o sobie blok AKSu, który finalnie okazał się kluczem do zwycięstwa. Nawet jeśli jednej i drugiej drużynie przydarzały się przestoje, a chwilę potem seryjnie zdobywane punkty, to i tak końcówki należały do podkarpackiej drużyny, która nie zamierzała się zatrzymywać. Tylko w pierwszej partii rzeszowianie osiem razy zatrzymali przeciwników blokiem, dzięki czemu już na starcie zanotowali lepsze otwarcie. Kolejne dwie odsłony również ułożyły się po myśli Resovii, a punkt na wagę brązowego medalu Kacper Grendysa, który skutecznym atakiem ominął defensywę Gwardii. Nagroda MVP trafiła z kolei do Oskara Trawki, który w trzech setach zapisał na swoim koncie 12 punktów i ponad 50-procentową skuteczność w ataku.

Mecz o 1. miejsce:

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – AT Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:17, 28:26), MVP: Jan Wawrzyniak

W wielkim finale o tytuł mistrza Polski juniorów młodszych rywalizowały Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i AT Jastrzębski Węgiel, a to oznacza, że kibiców zgromadzonych w Kętrzynie czekały „derby Śląska”. W wojewódzkich mistrzostwach triumfowali siatkarze z Jastrzębia Zdroju, z kolei AZS Częstochowa to ubiegłoroczni mistrzowie kraju w tej kategorii wiekowej, a więc w niedzielnym meczu to oni bronili tytułu. Częstochowianie od początku bardzo dobrze weszli w mecz, wykorzystując gorszą dyspozycję jastrzębian, którzy w tym spotkaniu mieli duże problemy w ataku. Szybko zbudowali wysoką przewagę, która pozwoliła im na komfortową grę do końca tej odsłony. W kolejnym secie siatkarze AZS jeszcze bardziej podwyższyli loty, czym zmuszali rywali do błędów, które jastrzębianom przytrafiały się nagminnie. Trzynaście podarowanych punktów jeszcze bardziej skomplikowało sytuację Akademii Talentów. Trzecia partia miała podobny przebieg i dopiero w końcówce Jastrzębski Węgiel wskoczył na właściwy poziom. Wtedy też nawiązała się wyrównana walka, którą rozstrzygnęła gra na przewagi. Częstochowianie byli jednak pewni swoich umiejętności i nawet w pełnej emocji końcówce zachowali chłodną głowę, przesądzając o podziale medali. Punkt na wagę mistrzostwa zdobył Łukasz Dydzik, który posłał punktową zagrywkę. Tym samym Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa obroniła tytuł i po raz kolejny wywalczyła złote medale w tej kategorii wiekowej.