MRĄGOWO: 14 kilometrów nowej sieci wodociągowej w Gminie Mrągowo – Magna Masuria

MRĄGOWO: 14 kilometrów nowej sieci wodociągowej w Gminie Mrągowo

0

Dzięki podpisanej 31 marca umowie z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Mrągowie, Gmina Mrągowo wybuduje prawie 14 kilometrów nowej sieci wodociągowej i dwie stacje podwyższania ciśnienia pomiędzy Mrągowem, Popowem Salęckim, Szestnem i Wyszemborkiem. To spowoduje podniesienie jakości wody w tych miejscowościach, a także w msc. Boże, która obecnie zasilana jest z hydroforni w Wyszemborku. Dzięki nowej sieci zwiększy się także ciśnienie wody, które stanowi obecnie spory problem dla mieszkańców.

W ramach tej inwestycji rozbudowany zostanie także wodociąg w Lasowcu wraz z budową stacji podwyższania ciśnienia na terenie miasta Mrągowo.
Finansowanie:
2.151.453,42 ZŁ – środki własne Gminy Mrągowo
5.225.000,00 ZŁ – środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych

Inwestycje są możliwe dzięki ogromnemu dofinansowaniu, jakie w ramach „Polskiego Ładu” udało się nam pozyskać. Co prawda kwoty po przetargowe okazały się wyższe od oczekiwanych, ale i tak jestem zadowolony, że udało się znaleźć rzetelnego wykonawcę na tę inwestycję – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo.

Nadzór inwestorski nad tą inwestycją prowadzić będzie Pan Andrzej Kosecki. Prace ruszą już wkrótce i rozpoczną się od Mrągowa w kierunku Popowa Salęckiego. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2023 roku.

źródło: UG Mrągowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *