MRĄGOWO: Policyjne podsumowanie weekendu – Magna Masuria

W piątek (08.04.2022r.) policjanci mrągowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 62 latka, który w Nowych Bagienicach przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych oraz otrzymał 6 punktów karnych. Tego samego dnia w Kolonii Mikołajki został również zatrzymany do kontroli pirat drogowy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. 47-latek został ukarany mandatem na kwotę 1500 złotych oraz zdobył 10 pkt karnych. Natomiast 67-letni sprawca kolizji jaka miała miejsce w Mikołajkach został ukarany 1100 złotych mandatem karnym i 6 punktów karnych.

W sobotę (09.04.2022r.) 50-letni kierujący za spowodowanie kolizji w Pieckach został ukarany mandatem w wysokości 1020 złotych i nałożono na niego 6 punktów karnych.

W niedzielę (10.04.2022r) do kontroli drogowej w miejscowości Kozarek Wielki został zatrzymany kolejny pirat drogowy, który przekroczy dozwoloną prędkość o 53 km/h. Za ten nadmierny pośpiech kierujący musiał zapłacić 1500 złotych.

W niedzielę (10.04.2022r.) ok godz. 18:15 policjanci z Komisariatu Policji z Mikołajkach zostali poinformowani o kolizji do jakiej doszło w Mikołajkach na jednej z ulic. Ustalili, że osobom podróżującym Hondą Accord zepsuł się samochód. W związku z tym, że nie mogli kontynuować jazdy wystawili trójkąt ostrzegawczy i oczekiwali na przyjazd lawety. W pewnym momencie w ich pojazd uderzył Fiat Seicento. Na szczęście nikomu nic nie nie stało, jednak uwagę policjantów zwróciło zachowanie kierującego Fiatem Seicento. Funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że sprawca kolizji miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 62-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 oraz dolegliwe konsekwencje finansowe. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *