KĘTRZYN/KORSZE: Policjanci wyeliminowali nieodpowiedzialnych kierowców – Magna Masuria

KĘTRZYN/KORSZE: Policjanci wyeliminowali nieodpowiedzialnych kierowców

0

Policjanci z Korsz zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie mieszkańca gminy Korsze krąży ponad 3 promile alkoholu. Natomiast w Kętrzynie przy ul. Rynkowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo. Mężczyzna pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę auta nie mając w ogóle uprawnień.

Policyjne patrole codziennie sprawdzają trzeźwość kierujących przy okazji kontroli pojazdów. Co pewien czas organizowane są również działania, podczas których badani są wszyscy kierowcy na określonym odcinku drogi. Niestety, mimo zwiększenia kar wciąż znajdują się nieodpowiedzialni, którzy pod wpływem alkoholu decydują się kierować pojazdami i stwarzają tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

W miniony piątek  (08.04.2022r.) około godz. 16:00 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach w miejscowości Łankiejmy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało pond 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Natomiast w niedzielę  (10.04.2022r.) o godz. 22.00 w Kętrzynie przy ul. Rynkowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna  w ogóle nie posiada uprawnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *