PIŁKA NOŻNA: Rozlosowano pary 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Rozlosowano pary 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski

0

O godzinie 13:00 w piątek [08.04.2022] w olsztyńskiej siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pracy 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecze rozegrane zostaną w dwóch terminach – 20 i 27 kwietnia.

Pierwszą wylosowaną parą jest mecz Stomilu II Olsztyn z Polonią Lidzbark Warmińsko. Mecz zostanie rozegrany w Olsztynie 27 kwietnia br. Warto wspomnieć, że olsztyński zespół złożony z młodzieży pewnie wyeliminował z pucharu faworyta Mrągowie Mrągowo. Natomiast Polonia Lidzbark Warmiński w 1/8 finału wysoko pokonała GLKS Jonkowo.

Druga para to DKS Dobre Miasto vs. GKS Wikielec. III-ligowy zespół z Wikielca zmierzy się z IV-ligowym beniaminkiem. We wcześniejszej fazie Wikielec rozbił KS Dąb Kadyny, a DKS Dobre Miasto pokonało Omulew Wielbark. Mecz rozegrany zostanie 20 kwietnia na stadionie w Dobrym Mieście.

Trzecia para to walcząca kolejny rok o awans do IV-ligi Rominta Gołdap z odrabiającym straty w IV-lidze MKS-em Korsze. Rominta Gołdap prezentuje potworną formę w klasie okręgowej mając po 19 kolejkach – 17 zwycięstw, remis i porażkę i jedynie przegrywają ilością bramek z Tęczą Biskupiec, która ma identyczny bilans zwycięstw, remisów i porażek. W poprzedniej rundzie gołdapski zespół pokonał Olimpie Olsztynek, natomiast MKS Korsze wyrzucił z pucharu Polonię Pasłęk. Mecz rozegrany zostanie w Gołdapi 27 kwietnia br.

Ostatnia para to III-ligowy pojedynek pomiędzy Zniczem Biała Piska z Mamrami Giżycko. Oba zespoły walczą o utrzymanie w III-lidze i w ostatnim czasie lepiej radzi sobie giżycki zespół. Z reszta w rundzie wiosennej Znicz uległ Mamrom. Mecz był wtedy rozgrywany na giżyckim boisku, czy tym razem powiedzie się zespołowi z Giżycka na stadionie w Białej Piskiej? O tym przekonamy się 20 kwietnia.

Pary 1/4 finał Wojewódzkiego Pucharu Polski:

Stomil II Olsztyn – Polonia Lidzbark Warmiński
DKS Dobre Miasto – GKS Wikielec
Rominta Gołdap – MKS Korsze
Znicz Biała Piska – Mamry Giżycko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *