MRĄGOWO: Apel wójta Mrągowa do mieszkańców gminy! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Apel wójta Mrągowa do mieszkańców gminy!

0

Drodzy Mieszkańcy Gminy Mrągowo!

Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie rzeczowe i mieszkaniowe skierowane do uchodźców z Ukrainy! Działania muszą być spójne, koordynowane są poprzez Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski oraz lokalne samorządy. W jaki sposób można pomóc?

1⃣ Specjalnie na tę okoliczność przygotowaliśmy 7 punktów zbiórek darów – 2 w Mrągowie i 5 na terenie naszej gminy. Dary możecie przynosić do naszych czterech Szkół Podstawowych – w Bożem, Kosewie, Marcinkowie i Szestnie, do Urzędu Gminy Mrągowo, do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie, a także do „Sali w Ogrodzie” w Woli Muntowskiej. Prosimy o zapoznanie się z listą potrzebnych produktów, które następnie trafią do jednostek koordynujących, a następnie do potrzebujących mieszkańców Ukrainy.

2⃣ Zachęcamy także, do kontaktu z Urzędem Gminy Mrągowo w sprawie wskazania miejsc do kwaterunku uchodźców – bezpośrednio w pokoju nr 4 naszego urzędu lub poprzez kontakt telefoniczny: 89 741 29 24 wew. 222. Czekamy na zgłoszenia osób chętnych do przyjęcia uchodźców, po zebraniu danych przekażemy je do Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego, które koordynować będą akcję kwaterunku w miarę potrzeb. Na tę chwilę preferowane są większe ośrodki, mogące przyjąć powyżej 20 osób.

Liczymy na Państwa pomoc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *