Pośrednicy dla Ukrainy – jak branża nieruchomości wspiera sąsiadów? – Magna Masuria

Pośrednicy dla Ukrainy – jak branża nieruchomości wspiera sąsiadów?

0

Sytuacja za wschodnią granicą z każdym dniem staje się coraz bardziej dramatyczna. Ataki strony rosyjskiej są skierowane nie tylko na ukraińskich żołnierzy, ale również na ludność cywilną. Dla wielu z nich jedynym wyjściem jest ucieczka z kraju i przyjazd do Polski.

Według informacji strony rządowej (stan na 28.02.2022), ponad 280 tysięcy obywateli Ukrainy znajduje się już na terenie naszego kraju. Według szacunków, w najbliższym czasie liczba ta może znacznie się zwiększyć.

Nie tylko nieruchomości – wielowymiarowa pomoc

W związku z powyższym pośrednicy w obrocie nieruchomościami zorganizowali ogólnopolską akcję, której celem jest pomoc w szukaniu mieszkań, domów i kwater dla uchodźców. Inicjatywę zainicjowała agencja Białe Lwy – Nieruchomości, której pracownicy nieodpłatnie pomagają znaleźć zakwaterowanie dla uciekających przed wojną Ukraińców.

Poza udzielaniem darmowego wsparcia przy zakwaterowaniu, pośrednicy koordynują pomoc w postaci transportu, zbiórek odzieży, żywności, oraz produktów pierwszej potrzeby, organizują pomoc prawną.

Branża nieruchomości wspiera pro bono

Akcja Pośrednicy dla Ukrainy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem pracowników rodzimej branży nieruchomości, choć nie tylko. Do inicjatywy włączyło się wielu pośredników, przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw, kancelarii prawnych oraz osób prywatnych.

Pomysłodawcy akcji zapraszają do współpracy wszystkich, którzy mogą pomóc Ukraińcom – w szczególności poszukiwane są osoby lub firmy mogące udostępnić nieodpłatnie lub za niewielką opłatą mieszkania i domy na terenie całego kraju.

Spontaniczne działanie

Nie jesteśmy żadną fundacją ani organizacją. Wszystko jest spontaniczne. Nie chcemy siedzieć bezczynnie i patrzeć na ludzkie cierpienie. Chcemy pomagać – zapewnia Ewelina Uljanicka z agencji Moje Nowe M Nieruchomości.

Dołącz do akcji i Ty. Jeśli dysponujesz wolnym pokojem, mieszkaniem lub domem i możesz udostępnić nieruchomość obywatelom Ukrainy, zadzwoń pod numer 506 503 723 lub wyślij wiadomość mailową na jeden z adresów: kontakt@posrednicydlaukrainy.pl lub malgorzata.korolczyk@bialelwy.pl.

Źródło: https://gethome.pl/blog/posrednicy-dla-ukrainy-jak-branza-nieruchomosci-wspiera-sasiadow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *