MRĄGOWO: Gmina wybuduje kolejnych 5 odcinków dróg asfaltowych – Magna Masuria

MRĄGOWO: Gmina wybuduje kolejnych 5 odcinków dróg asfaltowych

0

Gmina Mrągowo wybuduje kolejnych 5 odcinków dróg o nawierzchni asfaltowej, o łącznej długości prawie 4 kilometrów. W środę 29 marca w Urzędzie Gminy Mrągowo została podpisana umowa pomiędzy samorządem, a wykonawcą – spółką Strabag, reprezentowaną przez pana Artura Nogalskiego. Łączny koszt budowy to aż 8,7 mln zł, a to ogromne dofinansowanie pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wkład własny gminy to 400 tysięcy złotych.

– To najwyższy drogowy kontrakt w historii naszego samorządu – mówi wójt Piotr Piercewicz. – Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu wybudujemy kolejne kilometry asfaltów w gminie, co z pewnością wpłynie na komfort życia naszych mieszkańców. To naprawdę ważny dzień dla naszego samorządu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie środków oraz doprowadzenie do momentu, w którym oficjalnie możemy ogłosić, że wybudujemy kolejne kilometry asfaltów.

Umowa obejmuje budowę pięciu odcinków dróg, z czego dwa zlokalizowane są w Marcinkowie, jeden w Probarku (I etap przebudowy drogi do Góry Czterech Wiatrów), jeden w Karwiach oraz odcinek drogi łączącej Małe Bagienice z drogą krajową nr 16. Spora część prac wykonana zostanie jeszcze w bieżącym roku, a zakończenie zaplanowano na połowę przyszłego roku.

– To rekordowy rok w naszych inwestycjach. W planach wydatków inwestycyjnych mamy kwotę przekraczającą 20 mln zł, co w przypadku budżetu gminy, który wynosi niespełna 70 mln zł, stanowi niebagatelną sumę – dodaje wójt Piotr Piercewicz.

Obecnie realizowane są wielomilionowe inwestycje jak choćby budowa wodociągu z Mrągowa, przez Popowo Salęckie i Szestno do Wyszemborka (ponad 8 mln zł), sala sportowa przy SP w Szestnie (ponad 8 mln zł), kanalizacja w Rydwągach (ponad 2 mln zł), rozbudowa wodociągu i kanalizacji w Marcinkowie (ponad 1,5 mln zł), a wkrótce rozpocznie się modernizacja oświetlenia ulicznego oraz budowa biblioteki z funkcją świetlicy w Kosewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *